Новини
10 Листопада 2021
590

Аграрії отримали кредитів на 60 мільйонів гривень: Під заставу надали сільгоспземлі

Інформація про вартість угод із продажу ділянок буде до кінця року в електронних реєстрах

Близько 60 млн грн кредитів залучили аграрії, запропонувавши банкам як заставу 584 га земель сільгосппризначення, повідомляє Укрінформ з посиланням на заступника міністра аграрної політики та продовольства Тараса Дзьобу.

Під час презентації “Огляду стану земельних відносин в Україні” він зазначив, що йдеться, переважно, про довгострокові позики. Приміром, як зазначається у щомісячному інформаційно-аналітичному бюлетені, понад 40% кредитних угод, укладених під заставу землі у вересні, розраховані на п’ять і більше років.

“Очевидно, що за відсутності базового “твердого” активу, який міг би стати банківською заставою, сільгоспвиробники мали труднощі із залученням довгострокового фінансування. Тепер же ми чуємо від селян, що реформа сприяє підвищенню продуктивності аграрного сектору, надає нові можливості для інвестування. Саме дострокове фінансування відкриває двері для переходу від сировинної економіки до виробництва та продажу товарів з високою доданою вартістю”, — наголосив Дзьоба.

Він також підкреслив, що в Мінагрополітики очікують на ще більше пожвавлення цього сегменту кредитування після допуску до земельного ринку юридичних осіб. А до того ще є час, аби вдосконалити відповідні механізми, зробивши їх максимально прозорими та зрозумілими.

Дзьоба також запевнив, що до кінця року вся інформація про вартість угод із продажу земельних ділянок в Україні показуватиметься в електронних реєстрах. Адже однією з проблем перших місяців роботи ринку землі стало те, що в реєстрах містилися відомості про цінові показники лише 55% укладених угод.

“Найкраща ситуація — у Хмельницькій області, де зареєстровано дані про вартість 76% угод, найгірша — на Закарпатті, де відомо про цінові параметри лише 21% транзакцій”, — йдеться у повідомленні.

“Тепер ми розв’язуємо цю проблему. Мін’юст підготував проєкт постанови Кабінету Міністрів, яка необхідна для нормативно-правового врегулювання ситуації, а також варіант технічних змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що дасть можливість показувати ціну по кожному кадастру”, — розповів Тарас Дзьоба.

Раніше Investory News писали, що уряд розширив державну підтримку аграріїв на 2021 рік. Програми передбачають насичення внутрішнього ринку продукцією власного виробництва.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram