Вітчизняний бізнес вдається до галузевої трансформації
Війна заподіяла шкоду — уповільнила, зменшила і навіть зупинила — 86% українських компаній, йдеться у дослідженні Gradus Research.
Відповідаючи на питання “Яка допомога від уряду потрібна вам сьогодні?”, підприємці на перше місце поставили податкові канікули (37%). На другому, з великим відривом, — допомога з логістикою (17%).
Український бізнес вдається до галузевої трансформації. Кожен п’ятий (21%) розпочав цей процес, 16% вже мають результат і стільки ж планують долучитися до трансформації.
“Ми потребуємо потужної економіки, потужного бізнесу в тилу, щоб сприяти перемозі на фронті. Бізнес має працювати. Якщо власник або підприємець не на фронті, то його фронт — ефективність його бізнесу, забезпечення потреб економіки воєнного часу, створення і підтримка робочих місць, сплата зарплат та податків, виконання замовлень. Ми, в KSE, допомагаємо українським підприємцям трансформувати та адаптувати свій бізнес до економіки воєнного часу, продовжувати працювати й бути успішними та потрібними”, — коментує президент Київської школи економіки Тимофій Милованов.
Всього 3-5% бізнесу збільшили виплати видатки на заробітну плату та закупівлі, 14-19% виконують виплати на довоєнному рівні. Решта або знизили або взагалі припинили виплати — 39% не виплачують заробітну плату, а 29% зупинили відрахування постачальникам.
“Українці вміють і хочуть працювати, навіть в умовах війни. До стресу нашим землякам не звикати, навіть у мирні часи його відчували не менше трьох четвертих. Ми — дуже антикрихка нація. І тепер, у цьому “форс-мажорі”, люди справи намагаються продовжувати виконувати зобов’язання перед замовниками, хоча половина зазнає падіння кількості клієнтських запитів. Підприємці виконують свої робочі обов’язки, коли лунають повітряні тривоги, коли пакуються і виїжджають, вони не переривають процесів на новому місці. Це ще один прояв життєздатності українців”, — зазначає засновниця і директорка дослідницької компанії Gradus Research Євгенія Близнюк.
Раніше Investory News дізналися, яких втрат зазнав український бізнес під час війни. Докладніше — за посиланням.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах