Попереду конференція COP26 у Глазго — там мета в 1,5°C може бути збережена
Світові лідери на саміті G-20 визнали, що будуть необхідні “конструктивні та ефективні дії” для пом’якшення наслідків кліматичної кризи, але не зобов’язалися досягти нульових викидів вуглецю до встановленої дати, повідомляє CNBC.
ДО G-20 входить 19 країн та Євросоюз, на які припадає близько 80% викидів парникових газів у всьому світі.
Виконавчий директор Greenpeace International Дженніфер Морган зазначила, що заява лідерів держав “була слабкою, позбавленою як амбіцій, так і бачення, й просто не відповідала моменту”, — пише видання.
Саміт G-20 пройшов у Римі цими вихідними перед Конференцією ООН зі зміни клімату COP26, яка відбудеться в Глазго. Морган закликала політиків “різко скоротити викиди саме зараз, щоб залишатися на рівні 1,5°C”.
У межах Паризької угоди 2015 року майже 200 країн погодилися докладати зусиль для обмеження глобального потепління до 1,5°C. Хоча в заяві G-20 йшлося, що уряди “залишаються прихильними” до Паризької угоди, інші деталі були розпливчасті.
“Ми усвідомлюємо, що наслідки зміни клімату за 1,5°C набагато нижчі, ніж за 2°C. Підтримка 1,5°C вимагатиме конструктивних та ефективних дій і прихильності всіх країн”, — йдеться у заяві.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, схоже, також розчарований результатами саміту G-20: “Хоча я вітаю відданість G20 глобальним рішенням, я залишаю Рим із нездійсненими надіями — але принаймні вони не поховані. Попереду конференція COP26 у Глазго, яка може зберегти мету в 1,5°C і виконати обіцянки щодо фінансів та адаптації людей і планети”.
While I welcome the #G20's recommitment to global solutions, I leave Rome with my hopes unfulfilled — but at least they are not buried. Onwards to #COP26 in Glasgow to keep the goal of 1.5 degrees alive and to implement promises on finance and adaptation for people & planet. pic.twitter.com/c1nhIDbA8m
— António Guterres (@antonioguterres) October 31, 2021
Некомерційна організація Global Citizen розкритикувала G-20 за “банальність” і відсутність дій. Президент Open Society Foundations і колишній заступник генерального секретаря ООН Марк Меллок Браун прокоментував CNBC: “G-20 дуже розчарувала з ключових питань, таких як вугілля. Не було представлено конкретних кількісних цілей, на які люди сподівалися”.
“People, Planet and Prosperity” was the tag line of the #G20RomeSummit. What have they delivered in the final communique? A poorer version of the Italian song: “parole, parole, parole” (words, words, words). #COP26 in Glasgow must deliver action, action, action! #COP26Glasgow pic.twitter.com/05XX5E9ceO
— Avaaz (@Avaaz) October 31, 2021
Президент США Джо Байден, своєю чергою, розкритикував Росію та Китай, які, за його словами, “переважно ніяк себе не проявили у питаннях боротьби зі зміною клімату”.
За даними Carbon Brief, США, Китай та Росія визнані історичними лідерами з викидів вуглецю. Голова КНР Сі Цзіньпін і президент Росії Володимир Путін не будуть присутні на COP26.
Байден зазначив, що на саміті G-20 було проведено “серію надзвичайно продуктивних зустрічей”. І додав: “Ми досягли значного прогресу, але ще багато чого потрібно зробити”.
Раніше Investory News писали, що Єврокомісія створить 11 промислових партнерств для розв’язання проблем клімату. Обсяг фінансування запланованого проєкту становитиме €22 млрд.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах