Головним фактором впливу стали коливання на валютному ринку
У квітні державний і гарантований державою борг України в національній валюті зменшився на 2,7% до 2196 млрд грн, а в доларовому еквіваленті зріс на 1,3% до $81,4 млрд. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.
Зазначається, що ключовим фактором впливу на держборг традиційно були коливання на валютному ринку. За даними Національного банку України (НБУ), ревальвація гривні по відношенню до долара США у квітні склала 4,04%.
Активність інвесторів була невисокою через пандемію COVID-19 і очікування можливої рецесії світової економіки. З чотирьох аукціонів, запланованих Мінфіном, відбувся один: 28 квітня в держбюджет залучили 9,8 млрд грн.
При цьому в міністерстві стверджують, що завдяки достатньому запасу фінансової ліквідності, комфортно пройшли період несприятливої кон’юнктури ринку, своєчасно та у повному обсязі виконали фінзобов’язання. Зокрема, 9,9 млрд грн спрямовані на погашення держборгу і 9 млрд грн на обслуговування.
Нагадаємо, Міфін на первинних аукціонах з розміщення ОВДП у вівторок, 12 травня, збільшило продаж “коротких” паперів майже вдвічі в порівнянні з минулим тижнем — з 10,02 млрд грн до 19,39 млрд грн, зберігши ставки на рівні 11,26–11,28% річних, повідомляється на сайті відомства. 3-місячних паперів було продано вдвічі більше, ніж 6-місячних.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах