Протягом одного місячного дня (14 земних діб) місяцехід вивчатиме мінералогічний і елементний склад поверхні супутника
Індійська організація космічних досліджень (ISRO) успішно запустила до Місяця автоматичну експедицію “Чандраян-2” з невеликим місяцеходом на борту. Ракета-носій стартувала з космодрому на острові Шріхарікота о 12:13 за київським часом. Трансляція запуску велася на сайті організації.
Спочатку старт місії був запланований на 15 липня, але його перенесли через технічні неполадки, про які офіційно не розповіли. Однак, деякі ЗМІ з посиланням на власні джерела писали про проблеми в паливному відсіку ракети-носія GSLV Mk III.
Місія “Чандраян-2” продовжує індійську місячну програму, розпочату в жовтні 2008 р. апаратом “Чандраян-1”. Він пропрацював на місячній орбіті 312 днів, але не сідав на поверхню.
“Чандраян-2” є складнішим проектом, оскільки передбачає посадку на Місяць і везе з собою невеликий ровер. Протягом одного місячного дня (14 земних діб) місяцехід вивчатиме мінералогічний і елементний склад поверхні супутника.
У разі успіху “Чандраян-2” Індія стане четвертою країною світу (поряд з США, Росією і Китаєм), відзначила свою присутність на супутнику Землі.
Варто відзначити, запуск припав на 50-річчя висадки астронавтів США на поверхню Місяця, який відбувся 20 липня 1969 р. Та влада Індії назвала це випадковим збігом обставин.
Як відомо, американський стартап Momentus залучив $25,5 млн в раунді А на розробку шатлів для транспортування космічних апаратів на орбіту. Залучені кошти спрямують на розробку буксирів для вантажних перевезень у космосі.
Нагадаємо, NASA інвестує $73,7 млн у 3D-принтери для космічних кораблів. Кошти отримає приватний стартап Made In Space, що займається створенням 3D-принтерів для роздрукування великих деталей для космічних кораблів.
Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах