Новини
20 Травня 2026
1

Єгипет вирощуватиме пшеницю в пустелі

Уряд країни запускає проєкт Нова Дельта

Президент Єгипту Абдель Фаттах Ас-Сісі офіційно відкрив масштабний аграрний проєкт Нова Дельта, який передбачає вирощування пшениці та інших культур на землях у пустелі, повідомляє UkrAgroConsult.

Церемонія відбулася під час збору врожаю пшениці 2026 року на нових полях на захід від дельти Нілу.

У перспективі площа нових угідь сягне близько 9 тис.км².

Єгипет планує збільшити загальну площу оброблюваних земель приблизно на 15%, зосередившись на вирощуванні пшениці, кукурудзи, овочів, а також експортних культур — оливок та інжиру.

Загальний обсяг інвестицій у проєкт уже досяг 800 млрд єгипетських фунтів (понад $15 млрд).

Кошти спрямували на підготовку земель, будівництво зерносховищ, промислових зон та нових доріг, які з’єднають пустельні території з долиною Нілу та портами країни. Влада також очікує, що реалізація проєкту дозволить створити понад два мільйони робочих місць.

Ключовим елементом Нова Дельта стала масштабна система водопостачання, яку в Єгипті вже називають “штучною річкою”.

Вода з дренажних каналів західної частини дельти Нілу надходить на очисний комплекс Ель Хамам на узбережжі Середземного моря, де щодня очищується до 7,5 млн кубометрів води. Після цього її транспортують 170-кілометровим каналом через 13 насосних станцій у пустельні райони.

Єгипетська влада вважає проєкт стратегічною відповіддю на загрози продовольчій безпеці, які посилилися після пандемії COVID-19 та війни в Україні та Ірані.

Нагадаємо, у Каліфорнії знищать 420 тисяч персикових дерев.

Більше новин та актуальних матеріалів  Investory News на  нашому каналі в  Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram