Новини
2 Серпня 2023
274

З’явилася перша вітчизняна машина для розмінування

Вона вже пройшла сертифікацію

Перша вітчизняна машина для розмінування, яка була розроблена харківськими виробниками, пройшла сертифікацію, повідомляє Міністерство економіки.

“Компанія-виробник отримала сертифікат відповідності та декларацію про відповідність, що дозволяє налагодити її виробництво та використовувати для розмінування територій”, — зазначила перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко.

“Ключове завдання сьогодні — масштабувати виробництво вітчизняних виробників”, — додала вона.

Наразі щомісяця українські виробники зможуть виготовляти дві такі машини.

Окрім того, уряд веде роботу з налагодження виробництва необхідної закордонної техніки на території нашої держави. Зокрема, в Україні локалізуватимуть виробництва хорватська корпорація “DOK-ING d.o.o.” та данська HYDREMA — українські та іноземні виробники вже підписали відповідні Меморандуми.

Сьогодні в Україні працюють 20 машин для розмінування, з яких три — на Харківщині, та близько 3 тис. фахівців з розмінування.

“Для пришвидшення очищення території країни від мін та вибухівки цих потужностей недостатньо”, — наголошують в Мінекономіки.

Зазначається, що під час кожної зустрічі з закордонними партнерами Україна порушує питання щодо постачання необхідного обладнання, навчання піротехніків, фінансового забезпечення гуманітарного розмінування.

“Тому ми зацікавлені в тому, щоб не імпортувати обладнання, а купувати своє”, — наголосила перший віцепрем’єр.

Крім того, важливими перевагами вітчизняної техніки перед закордонними машинами з розмінування є простота конструкції, порівняно невисока вартість виробництва, обслуговування й ремонту. При цьому розробка дозволяє ефективно знешкоджувати протипіхотні та виявляти протитанкові міни.

За її словами, такі машини, як розробка харків’ян будуть корисними для Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної спеціальної служби транспорту та приватних операторів, які займаються розмінуванням в Україні.

Раніше Investory News писали, що погоджено виділення додаткових 3,5 мільярда на відновлення.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram