Новини
15 Березня 2022
275

Зеленський: Ми вже зрозуміли, що Україна не стане членом НАТО

На Самміті президент поділився своїм баченням того, як можна зупинити російську агресію і війну проти України

Президент Володимир Зеленський прокоментував прагнення України стати членом військового блоку НАТО. За його словами, Києву вже дали зрозуміти, що політика “відкритих дверей” на Україну не поширюється. Про це він сказав під час свого онлайн-виступу на Joint Expeditionary Force в Лондоні, пише УНІАН.

“Зрозуміло, що Україна не є членом НАТО, ми це розуміємо, ми адекватні люди. Роками ми чули про відкриті двері, але тепер ми також почули, що нам туди не увійти, і треба це визнавати. Я радий, що наш народ починає це розуміти й розраховувати на себе і на наших партнерів, які нам допомагають”, — сказав президент.

Він ще раз закликав закрити небо над територією України, але також зазначив, що ймовірність позитивного рішення невисока.

“Україна зараз не претендує на активізацію 5 статті Договору про НАТО. Ми завжди говоримо, що наше небо потрібно захищати так, як і небо Альянсу, але ми розуміємо, що завжди є “але” і якою буде відповідь Альянсу, якщо вже вони на сході Європи звертаються для захисту. Якщо до них прилетять російські ракети, не дай Боже, російські літаки. росія атакувала нашу Львівську область, ракетний удар у 20 км від кордонів НАТО. На території Альянсу вже падали російські безпілотники”, — резюмував глава держави.

Також на Самміті президент поділився своїм баченням того, як можна зупинити російську агресію і війну проти України та створити нові гаранти безпеки та людяності.:

“Російську військову машину ще можна зупинити. Ще можна зупинити вбивства людей. І ви бачите, як ми боремося. А разом з вами буде точно легше. І, найголовніше, зупинити руйнування демократій. Зупинити зараз, на нашій землі, або вони прийдуть також і до вас.”

Нагадаємо, попередньо збитки через військові дії на території України становлять не менше $500 млрд, але ця сума не є остаточною.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram