Новини
2 Травня 2024
142

Західні ЗМІ подали в суд на OpenAI та Microsoft

В позові йдеться про порушення авторських прав

.

Група американських газет подали до суду на Microsoft та OpenAI, звинувативши компанії у зловживанні роботою репортерів для навчання своїх систем штучного інтелекту, повідомляє Reuters.

Вісім газет, що належать інвестиційній компанії MediaNews Group, заявили у позові до федерального суду Нью-Йорка, що Microsoft та OpenAI незаконно скопіювали мільйони їх статей для навчання продуктів штучного інтелекту, зокрема Copilot та ChatGPT.

Серед позивачів: New York Daily News, Chicago Tribune, Denver Post, Orlando Sentinel, South Florida Sun-Sentinel, San Jose Mercury News, Orange County Register і Twin Cities Pioneer Press. Вони вимагають від суду невизначеної грошової компенсації та постанову про заборону будь-яких подальших порушень.

У позові йдеться, що системи двох компаній відтворюють захищений авторським правом вміст газет “дослівно” за запитом.

Там також вказано, що ChatGPT “галюцинує” статтями, які шкодять репутації видань, включно із підробленою статтею Denver Post, яка рекламує куріння як ліки проти астми, та фіктивну рекомендацію Chicago Tribune щодо дитячого шезлонга, яка була відкликана після випадку смерті серед дітей.

Представник OpenAI заявив, що компанія “дуже уважно ставиться до продуктів і процесу розробки для підтримки новинних організацій”. У Microsoft відмовилися від коментарів, йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, OpenAI співпрацюватиме з Financial Times.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram