Новини
7 Квітня 2025
27
2 хвилини

Заборона TikTok у США знову відтермінована

ByteDance має ще 75 днів на пошук покупця

Президент США Дональд Трамп 4 квітня підписав указ, який дозволяє TikTok продовжити роботу на території США ще на 75 днів. Це рішення покликане дати китайській компанії ByteDance час на досягнення остаточної угоди щодо передачі контролю над платформою американським інвесторам або зіткнутися з забороною, пише AIN.

За словами джерела Associated Press, обізнаного з деталями переговорів, адміністрація Трампа наближалась до укладання угоди про створення нової компанії у США, яка б володіла та керувала TikTok. Очікувалося, що більшість у новій структурі отримають американські інвестори, а китайська компанія ByteDance збереже міноритарну частку.

Однак напередодні Пекін загальмував процес після того, як Трамп оголосив про запровадження нових тарифів на імпорт, зокрема і проти Китаю. Представники ByteDance зв’язалися з Білим домом і повідомили, що Китай не схвалить угоду без попередніх переговорів щодо мит і торгівельних умов.

Протягом кількох місяців команда віцепрезидента Джей-Ді Венса вела переговори з потенційними інвесторами та представниками ByteDance. Угода передбачала 120-денний період для завершення формальностей і мала попереднє схвалення з боку інвесторів, китайської компанії та уряду США.

Однак зміна позиції Пекіна після оголошення нових мит ускладнила фіналізацію домовленостей. Це змусило TikTok обережно висловлюватися щодо досягнутого прогресу, щоби не загострювати відносини з китайськими регуляторами.

“Моя адміністрація наполегливо працює над тим, щоб зберегти TikTok, і ми досягли значного прогресу”, — написав Трамп у своїй соцмережі. — “Для завершення всіх необхідних погоджень потрібен додатковий час, тому я підписую виконавчий указ, що дозволяє TikTok працювати ще 75 днів”.

Він також додав: “Ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з TikTok і Китаєм для укладання угоди”.

У ByteDance підтвердили, що ведуть перемовини з урядом США, але зазначили, що остаточної угоди ще не досягнули.

Нагадаємо, найбільшою техно жертвою мит Трампа стала Apple.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram