Новини
26 Жовтня 2022
409

За програмою релокації вже переїхали 760 підприємств

Майже 600 із них відновили роботу

За програмою релокації в більш безпечні регіони вже переміщено 761 підприємство, 80% із них вже відновили роботу на новому місці, повідомили в Мінекономіки.

“На сьогодні 761 підприємство перевезло свої виробничі потужності з регіонів активних бойових дій в більш безпечні, 588 із них вже працюють на новому місці.

Ще для 274 підприємств зараз здійснюється пошук відповідних локацій або способу транспортування.

У межах програми релокації держава надає підтримку кожному бізнесу, який прагне переїхати з небезпечних територій та повноцінно працювати на перемогу. Таким чином ми не лише зберігаємо виробничий потенціал країни, але й тисячі робочих місць”, — зазначила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.

Водночас серед релокованих підприємств, які вже відновили свою діяльність на новому місці, найбільшу частку становлять:

• підприємства у сфері оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (40,24 % від загальної кількості релокованих підприємств);

• переробної промисловості (31,71 %);

• інформації та телекомунікацій (6,34 %);

• професійної, наукової та технічної діяльності (5,85%);

• будівництва (4,15%).

Найбільше підприємств релокувалося до Львівської (30% релокованих підприємств), Закарпатської (17%), Чернівецької (11%), Івано-Франківської (8%), Хмельницької (7%) та Тернопільської (7%) областей, звітують у Мінекономіки.

Зазначається, що підприємство, що ухвалило рішення перемістити свої виробничі потужності, отримує від держави пакет підтримки, який включає наступні опції:

• підбір місця розташування для потужностей підприємства;

• допомога з перевезенням на нову локацію;

• сприяння в розселенні працівників та пошуку нових співробітників;

• підтримка у відновленні логістики, закупівлі сировини та пошуку ринків збуту.

Наразі переміщення підприємств здійснюється в один із шістнадцяти регіонів (Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Вінницька, Волинська, Рівненська, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Дніпропетровська, Житомирська, Одеська та Київська (за виключенням Києва) області).

Урядова програма релокації підприємств реалізується Міністерством економіки спільно з обласними держадміністраціями, а також “Укрзалізницею” та “Укрпоштою”.

Щоб взяти участь у програмі, необхідно зареєструватись на платформі цифрової взаємодії за посиланням.

Станом на 24 жовтня на платформі зареєстровано 1863 заявки підприємств на переміщення, 623 з цих підприємств відмовились від релокації у зв’язку з деокупацією територій, на яких вони розташовані.

Нагадаємо, Червоний Хрест виплатив жителям звільнених територій 27 млн. Розмір виплати на разі становить 1200 грн.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram