Новини
8 Лютого 2024
204

За минулий рік частка непрацюючих кредитів в українських банках скоротилась

На початку цього року вона становила трохи більше ніж 37%

Частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі за 2023 рік скоротилась на 0,8% та становила 37,4% на 1 січня, повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що обсяг непрацюючих кредитів за рік скоротився на 9,7 млрд грн — до 422,4 млрд грн.

У регулятора зазначили, що ключовий фактор скорочення частки NPL — зростання кредитного портфеля, адже кредитування триває в умовах повномасштабної війни.

Торік завдяки поліпшенню попиту на гривневі кредити з огляду на відновлення бізнес-активності портфель чистих корпоративних кредитів зростав сім місяців поспіль, у тому числі поза межами державних програм.

Також зростають роздрібні незабезпечені споживчі та іпотечні позики.

Серед інших причин скорочення частки непрацюючих кредитів НБУ вказує:

• реструктуризацію та подальше відновлення обслуговування проблемної заборгованості корпоративними клієнтами, що відбулося переважно в державних банках;

• також списання непрацюючих кредитів фізичним особам.

Водночас попри активну роботу банків із врегулювання непрацюючих кредитів, їхня частка залишається досить високою.
“Вагомою причиною цього є повномасштабна війна, яка зумовила нову хвилю дефолтів клієнтів. Зокрема згідно із дослідженням НБУ, у жовтні 2023 року “воєнні” непрацюючі кредити бізнесу становили 31% їхнього загального обсягу. У роздрібному портфелі за час війни накопичилася понад половина теперішнього обсягу непрацюючих кредитів”, — пояснили в НБУ.

Водночас банки належно оцінюють кредитний ризик та своєчасно визнають проблемну заборгованість.

За даними проведеного аналізу, більшість “воєнних” NPL не пов’язані безпосередньо з окупацією або руйнуванням, тож ці позичальники зможуть поновити обслуговування позик з подальшим відновленням економіки.

Також фінустанови активно працюють із проблемними активами, передусім проводять реструктуризації. За даними проведеного опитування, банки реструктурували 73 млрд грн, або понад 89% “воєнних” непрацюючих кредитів. Кредити боржників, основні активи яких втрачені чи розташовані на окупованих територіях або в зоні бойових дій, зарезервовані більше ніж на 77%.

Нагадаємо, майже на 5% скоротились міжнародні резерви у січні.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram