Новини
28 Листопада 2022
388

З початку року 63% всього українського експорту попрямували до країн ЄС

Це на 7,3% більше, ніж у 2021 році

У січні-жовтні 2022 року 63% українського експорту були направлені до країн ЄС, переважно — центральний та східний регіони, повідомляє Офіс з розвитку підприємництва та експорту у Фейсбуці.

“За 10 місяців 2022 року 63% всього українського експорту було направлено до країн ЄС, що на 7,3% більше, ніж у 2021 році. Зростання відбулося шляхом збільшення експорту до країн Центральної та Східної Європи — Польщі та Румунії, Угорщини, Словаччини, Болгарії”, — йдеться у повідомленні.

Згідно з інформацією Офісу, водночас експорт до країн Західної Європи суттєво скоротився, зокрема, до Німеччини на 20%, Нідерландів — на 26%, Італії — на 52%.

Істотне скорочення зазнав експорт української продукції й до країн Азії — 57% довоєнних показників. Найбільшими торговими партнерами України в регіоні є Туреччина та Китай (понад 54% експортних поставок).

Крім того, значне скорочення експортних постачань зафіксовано і до країн СНД (крім Молдови) — до 64%.

Зазначається, що скорочення експорту (до 55%) відбулося до країн Африки. Найбільшими торговими партнерами України стали Єгипет, Алжир та Лівія (близько 62% загального експорту до регіону).

Експорт до країн Америки скоротився на 67%. Ключовим торговим партнером України у регіоні залишаються США (71% експортних поставок до регіону).

Нагадаємо, виторг від експорту чорних металів скоротився на 64% з початку року.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram