Компанія не змогла запропонувати надійну стратегію для гарантії своєчасних поставок вакцин
Європейська комісія (ЄК) запустила юридичну процедуру проти компанії AstraZeneca за зрив виконання контракту на постачання вакцин проти коронавірусу в Євросоюз, пише Інтерфакс з посиланням на повідомлення представника ЄК Стефана де Кеерсмакера.
“Комісія запустила минулої п’ятниці юридичну процедуру проти AstraZeneca у зв’язку з порушеннями контрактів. Низка положень контрактів не була виконана, компанія не змогла запропонувати надійну стратегію для гарантії своєчасних поставок вакцин. Комісія діє як від власного імені, так і від імені 27 держав-членів”, — зазначив він на брифінгу в Брюсселі й додав, що “всі держави ЄС підтримали цей крок”.
Компанія AstraZeneca заявляє, що повністю дотрималася умови угоди з Єврокомісією (ЄК) щодо попередньої закупівлі й буде захищатися в суді.
“Ми вважаємо, що будь-який судовий розгляд необгрунтовано, і вітаємо цю можливість якомога швидше вирішити цю суперечку”, — йдеться в повідомленні, поширеному пресслужбою компанії.
Також наголошується, що компанія планує поставити майже 50 млн доз вакцини в європейські країни до кінця квітня, що відповідає її прогнозам. “Ми сподіваємося на конструктивну співпрацю з ЄК, щоб забезпечити вакциною якомога більше людей”, — наголошується в заяві.
Раніше в ЄК повідомляли, що розглядаються всі варіанти, щоб домогтися від AstraZenecа виконання зобов’язань щодо поставок вакцини проти коронавірусу, зокрема судовий розгляд.
В останні місяці ЄС зіткнувся з низкою проблем в поставках схвалених для використання в союзі вакцин, зокрема, компаній Pfizer/BioNTech, Moderna та AstraZeneca. Затримки в постачанні можуть зірвати амбіційні плани Брюсселя з вакцинації 70% дорослого населення союзу вже до середини літа.
Пізніше Pfizer/BioNTech і Moderna змогли подолати труднощі й відновити поставки вакцин за графіком, Pfizer навіть випереджає його. При цьому AstraZeneca розв’язати проблеми із забезпеченням Євросоюзу вакцинами поки так і не змогла.
Як писали раніше Investory News, прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив протягом двох тижнів опрацювати питання інфраструктури та визначити шляхи фінансування для створення в Україні лабораторії високого рівня з розробки вакцин.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах