Новини
15 Лютого 2023
330

Європарламент схвалив заборону авто з двигунами внутрішнього згоряння

Рішення набере чинності з 2035 року

Депутати Європарламенту проголосували за поступову відмову від автомобілів внутрішнього згоряння на пасажирському транспорті з 2035 року, повідомляє сайт Європарламенту.

Рішення схвалили з невеликою перевагою: 340 голосів “за” і 279 — “проти”.

З 2035 року реєстрація нових бензинових і дизельних автомобілів в ЄС буде заборонена.

Депутати Європарламенту затвердили угоду, досягнуту з Радою ЄС у жовтні минулого року щодо переглянутих стандартів викидів CO2 для нових легкових автомобілів і мікроавтобусів відповідно до кліматичних амбіцій ЄС.

Нове законодавство має на меті скоротити викиди CO2 від нових автомобілів і мікроавтобусів на 100% для всього автопарку ЄС.

Проміжні цілі скорочення викидів до 2030 року встановлені на рівні 55% для легкових автомобілів та 50% для фургонів.

До 2025 року Комісія представить методологію оцінки та звітності щодо викидів CO2 протягом повного життєвого циклу легкових автомобілів та мікроавтобусів, що продаються на ринку ЄС, разом із законодавчими пропозиціями.

До грудня 2026 року Комісія проведе моніторинг розриву між граничними значеннями викидів і реальними даними про споживання палива та енергії, підготує звіт про методологію коригування питомих викидів CO2 для виробників і запропонує відповідні подальші заходи.

Виробники, відповідальні за невеликі обсяги виробництва за календарний рік (1 — 10 тис. нових легкових автомобілів або від 1 — 22 тис. нових мікроавтобусів), можуть отримати відстрочку до кінця 2035 року. Ті, хто реєструє менше ніж тисячу нових транспортних засобів на рік, як і раніше, звільняються від вимог.

Нагадаємо, у 2022 році сонячна і вітряна енергогенерація у ЄС обійшла газову.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram