Новини
9 Грудня 2021
876

Японська компанія розробляє помічника у віртуальній реальності

Це перший приклад сервісу “цифрова людина як послуга”

Телекомунікаційний гігант KDDI уклав партнерство з фірмою Mawari (в перекладі з японської —”оточення”) для створення віртуального помічника, якого можна “побачити” у доповненій реальності через екран смартфона, повідомляє The Verge.

“Він може давати вказівки та взаємодіяти з користувачем, якщо направити телефон на локацію у реальному світі”, — зазначає видання. І додає, що це перший приклад сервісу “цифрова людина як послуга” (DHaaS), але, напевно, не останній.

Науково-фантастичні фільми готують до того, що колись серед нас з’явиться штучний інтелект. Як скоро? Невідомо. Але це не заважає цілій низці компаній намагатися продавати “цифрових людей” до того, як усі ці питання з інтелектом будуть розв’язані. А що, якщо ви не хочете купувати цифрову людину, тому що це звучить дивно? Звичайно, можна взяти її напрокат!

На рекламному ролику видно, що це більш просунута гра, ніж, скажімо, Pokémon Go. Але за кадром стверджують, що мережа 5G компанії KDDI, обчислювальні вузли AWS Wavelength edge від Amazon з низькою затримкою та власний кодек від Mawari дозволяють “цифровим людям” транслюватися на ваш телефон у режимі реального часу замість того, щоб працювати на телефонному чіпі.

“Це істотно знижує високі вимоги до обробки цифрових людей у ​​реальному часі, зменшуючи вартість, обсяг даних і витрату батареї за одночасного розширення можливостей”, — йдеться у пресрелізі.

AR-програми, такі як Pokémon Go, як правило, сильно витрачають заряд, але в цьому винна не тільки графіка; частково це пов’язано з одночасною роботою GPS, камери та стільникового зв’язку. У відеоролику також представлені схеми пішохідних маршрутів і карти приміщень, але, схоже, вони подаються просто як частина доказу концепції.

“Хто наважиться стати мешканцем метавсесвіту, створеного для “цифрових людей” і платити щомісяця чи щорічно за цю “послугу”, — випливає з абревіатури? Це велике питання, але в наші дні не бракує компаній, які бажають долучитися до жвавого метавсесвіту. І якщо вони можуть використовувати модні слівця на кшталт 5G, ІІ та “Периферійні обчислення”, тим краще.

“Потрібно багато працювати, щоб продемонструвати спрямованість у майбутнє. І, можливо, саме зараз комусь вдасться втілити задумане в життя”, — наголошує видання.

Про те, як технології VR/AR змінюють майбутнє можна прочитати в матеріалі Investory News за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram