Новини
31 Березня 2022
574

Як онлайн-бізнеси допомагають українцям рятуватись від війни: Інформація для переселенців

Для підтримки українців, які були вимушені покинути свої домівки, бізнеси створюють нові інструменти

Фото: https://poglyad.tv

За майже місяць військової агресії росії проти України кількість вимушених біженців за кордон сягнула більш як 3 млн людей. Внутрішніх переселенців вдвічі більше — 6,5 млн. Для підтримки українців, які були вимушені покинути свої домівки, бізнеси створюють нові інструменти.

Допомога внутрішнім переселенцям

Більшість тих, хто виїхав з “гарячих точок”, шукають прихисток у відносно безпечних регіонах України. Так, наприклад, в деяких невеликих містах Львівщини кількість переселенців вже перевищила чисельність місцевого населення.

Всупереч тому, що ці люди не покинули країну, в них, як і в українців, що виїхали за кордон, є чимало потреб. Щоб сприяти їх вирішенню на OLX запустили категорію “Допомога”, де українські користувачі без обмежень за кількістю оголошень можуть розміщувати об’яви, щоб запропонувати чи отримати: ліки та гігієнічні засоби, житло, транспорт, товари для дітей, одяг та взуття, товари для тварин, медичну допомогу, їжу та продукти.

Зараз у категорії понад 12 тис. оголошень з пошуком допомоги та 10 тис. з пропозицією допомогти. Серед найбільш критичних потреб, які необхідно задовольнити українцям — транспорт та житло. У кожній з цих рубрик налічується більше ніж 4 тис. оголошень.

Пошукові запити свідчать, що українці розглядають як варіанти безоплатного житла, так і з орендною платою. Щодо транспорту, то тут найбільша кількість запитів стосується не авто, а пального. Крім того, є оголошення з пошуку електротранспорту, велосипедів та запчастин.

Окрім житла та транспорту, користувачі активно шукають оголошення про волонтерство, допомогу вимушеним переселенцям та роботу.

Автори оголошень готові надати для українців з “гарячих точок” як безоплатно житло, так і на умовах оренди. До того ж є оголошення, що стосуються не тільки прихистку, речей, продуктів та медикаментів. Чимало користувачів пропонують послуги перегону і догляду за авто, перевезення, перетримки або догляду за тваринами, волонтерства.

Розмістити свою пропозицію в категорії може будь-який зареєстрований користувач на безоплатній основі та без обмеження в кількості оголошень.

“Герої доставки

З березня OLX підтримує проєкт “Герої доставки” від Bolt Food. В межах ініціативи кур’єри з понад 80 ресторанів Києва, Львова, Одеси та Дніпра доставляють їжу, воду, ліки, речі першої потреби та логістичну допомогу тим, хто цього потребує. OLX передає всі оголошення з категорії “Допомога” партнерам, щоб кур’єри та волонтери за можливості допомогли з реалізацією запитів користувачів і безплатно доставили все необхідне. Так, завдяки такій кооперації вже було доставлено 450 обідів.

Як та де шукати допомогу в Польщі та Румунії

Сусідня Польща — лідер серед країн за кількістю українців, які вирішили шукати прихисток від війни за кордоном. Згідно з даними ООН, там знаходиться вже понад 2,3 млн переселенців. В іншій сусідній з нами країні Румунії — понад 600 тис. українців.

Щоб допомогти цим людям, польський та румунський OLX створили категорію “Допомога Україні”, де розміщуються оголошення з пропозиціями для українців. Зокрема, автори пропонують житло, транспортні послуги, дитячі речі, меблі, ліки, медичну допомогу. Категорія перекладена українською мовою. Також служба підтримки на міжнародних платформах буде працювати й українською.

Додатково в категорії “Робота” (Praca / Locuri de munca) запустили окремий фільтр “Запрошуємо людей з України”, який дозволяє роботодавцям напряму наймати працівників.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram