Бiзнес
24 Червня 2024
87

Як інвестувати в ОВДП: допомагай державі та заробляй на державних облігаціях

Дізнайтеся, як кожен може інвестувати в ОВДП, підтримуючи державу та отримуючи прибуток

В сучасних умовах українці все частіше звертаються до різних фінансових інструментів, щоб не лише зберегти свої заощадження, але й примножити їх. Одним з таких інструментів є облігації внутрішньої державної позики (ОВДП). Вони не лише дозволяють отримувати стабільний дохід, але й підтримувати державу в її економічних потребах. Інвестиції в ОВДП стали доступнішими завдяки цифровим платформам, що спростили процес придбання цих цінних паперів. Це важливо для тих, хто звик керувати своїми фінансами через мобільні додатки, так само як вивести гроші з криптогаманця за допомогою кількох кліків.

Популярність ОВДП зросла значною мірою через їхню дохідність, яка перевищує ставки банківських депозитів, та відсутність оподаткування доходів. Це робить їх привабливими для широкого кола інвесторів, від новачків до досвідчених гравців на ринку. Розуміння переваг та можливостей цього фінансового інструменту допоможе вам зробити обґрунтований вибір і ефективно управляти своїми коштами в умовах економічної нестабільності.

ОВДП з інструменту для обраних до масового продукту

 

Інвестиції в ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) набувають все більшої популярності серед українців. Якщо на початку 2022 року фізичні особи володіли облігаціями на суму менше 26 млрд грн, то зараз ця сума наближається до 62 млрд грн. Це стало можливим завдяки кільком важливим чинникам.

Перш за все, спрощення процесу придбання ОВДП. Тепер ці цінні папери можна купити не лише через додаток “Дія”, а й за допомогою мобільних додатків декількох банків та фінансових компаній. Процес придбання проходить повністю дистанційно і займає всього кілька хвилин. Важливо зазначити, що низка банків та брокерів скасували або знизили комісії за придбання ОВДП, роблячи цей інструмент ще більш доступним.

Придбання ОВДП: Спрощення процесу

 

Купівля ОВДП стала набагато простішою завдяки сучасним технологіям. Тепер ці цінні папери можна придбати через додаток “Дія”, а також у мобільних додатках банків та фінансових компаній. Процес повністю дистанційний і займає лише кілька хвилин. Навіть якщо ви інвестуєте вперше, процедура відкриття спеціального рахунку і придбання облігацій не займе багато часу.

Переваги ОВДП перед банківськими вкладами

 

Однією з головних переваг ОВДП є відсутність оподаткування доходів. В той час як відсотки за банківськими депозитами оподатковуються за ставкою 18% ПДФО та 1,5% військового збору, доходи за ОВДП не підлягають оподаткуванню. Це робить їх значно привабливішими для інвесторів, особливо в умовах, коли дохідність державних облігацій перевищує ставки банківських вкладів.

Обираємо валюту інвестицій

 

Важливим питанням для інвестора є вибір валюти для інвестицій. Наразі гривневі ОВДП із погашенням приблизно через рік мають дохідність 15,5% річних, тоді як доларові облігації на такий же термін приносять близько 4%. Гривневі ОВДП за своєю дохідністю переважають валютні, особливо якщо враховувати витрати в національній валюті. Важливо враховувати, що для вітчизняного інвестора, який проживає в Україні, витрати зазвичай здійснюються в гривні.

Розрахунок дохідності також залежить від прогнозу майбутнього курсу валют. Наприклад, якщо курс долара становить 40,45 грн, то для придбання однієї доларової облігації номіналом $1 тис. потрібно витратити 40 450 грн. Через рік ця облігація принесе 4%, тобто $1 040. Якщо гривневі ОВДП принесуть 15,5% дохідності, то за рік інвестована сума перетвориться на 46 720 грн. Це означає, що при курсі 44,92 грн за долар дохідність буде однаковою для обох варіантів інвестицій.

Стратегії інвестування

 

Існують різні стратегії інвестування в ОВДП. Однією з них є “ладдеринг” або драбинкова стратегія. Вона передбачає інвестування в облігації з різними термінами погашення, що дозволяє забезпечити постійний потік доходів у різні періоди. Наприклад, замість того, щоб купити папери з погашенням лише через два роки, можна обрати кілька видів ОВДП з термінами погашення через 6, 12, 18 і 24 місяці. Завдяки цьому кожні пів року отримуватимете назад частину коштів.

Іншою стратегією є “барбелл” або гантельна стратегія. Вона передбачає поєднання довго- та короткострокових паперів, уникаючи середньострокових. Довгострокові облігації приносять вищий дохід, а короткострокові забезпечують отримання коштів у найближчому майбутньому. Якщо ж потреби у них не виникає, можна знову купувати короткострокові ОВДП.

Вибір між короткостроковими та довгостроковими паперами залежить від очікувань щодо облікової ставки НБУ. Зниження ставки веде до зниження дохідності облігацій, тому у випадку прогнозованого зниження ставки варто інвестувати в довгострокові ОВДП, щоб зафіксувати вищу дохідність.

Диверсифікація інвестицій є ключем до успіху. Розподіл інвестицій між різними видами ОВДП дозволяє мінімізувати ризики і максимізувати дохідність. Співвідношення різних цінних паперів слід коригувати відповідно до власної схильності до ризику.

Цей підхід забезпечує стабільний дохід і знижує ризики, пов’язані з коливаннями ринку та зміною облікової ставки.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram