Про технології мінімізації впливу на довкілля та здоровий спосіб землеробства
Якщо не шкодити природі активним втручанням, то протягом поточного століття урожайність культур зросте на 10%. Але для цього кількість господарств, що практикують відповідальний обробіток, має постійно зростати, йдеться в статті на порталі AgroPortal.ua.
Виділено основні принципи вуглецевого землеробства:
• збереження рослинних решток і скорочення втручання в ґрунт через обробіток;
• скорочення втрат азотних добрив (інгібітори нітрифікації, інжекторні способи внесення);
• використання покривних культур.
Апелюючи до результатів досліджень науковця-ґрунтознавця Раттана Лала, Валерій Дубровін — автор статті — наводить й актуальні цифри:
• середній приріст урожайності культур — 40-100 кг/га на кожну 1 т/га органічної речовини у ґрунті;
• секвестрація 10 т/га органічної речовини може покращити врожайність на 400-100 т/га.
Та попри очікувані прибутки йдеться й про виживання аграріїв у майбутньому, адже щорічно через водну та вітрову ерозію в Україні втрачається до 15 т родючого ґрунту з гектара.
Плюс до цього саме технології мінімізації впливу на довкілля та здоровий спосіб землеробства стають глобальним світовим трендом. Це також відповідає основам “Зеленого курсу” Європейського Союзу. І Україні, як кандидату на членство в ЄС, рекомендують не зволікати з інтегруванням і в частині сільського господарства.
Як писали раніше Investory News, Україна за липень наростила експорт агропродукції на 22%. Зокрема експорт пшениці зріс до 412 тис. т.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах