Новини
13 Лютого 2023
397

Втрати Туреччини від землетрусів оцінюються у $84 мільярди

Це приблизно 10% ВВП країни

Згідно з попередніми оцінками потужні землетруси в Туреччині призведуть до втрат в економіці на суму $84 млрд або близько 10% ВВП, повідомляє Bloomberg.

Згідно з прогнозами конфедерація турецьких підприємств і бізнесу, землетруси магнітудою 7,7 і 7,6 бала, що сталися 6 лютого, завдали шкоди житловим будинкам на суму близько $70,8 млрд, ще $10,4 млрд втрат національного доходу.

Група Turkonfed, заявила, що втрати робочої сили обійдуться турецькій економіці у $2,9 млрд. Від землетрусів серйозно постраждали 10 провінцій і 13,5 млн людей на південному сході країни, а також у сусідній Сирії.

Розрахунки Turkonfed базувалися на землетрусах 1999 року поблизу Стамбула, які забрали життя близько 18 тис. людей. Кількість жертв останніх руйнувань значно перевищила кількість жертв землетрусу 1999 року, і тисячі людей досі вважаються зниклими безвісти.

Пошкодження інфраструктури Туреччини, зокрема дороги та електромережі, а також лікарні та школи, можуть призвести до того, що дефіцит бюджету країни перевищить 5,4% ВВП цього року, якщо порівняти з офіційним прогнозом у 3,5%.

Початкові розрахунки Bloomberg Economics показали, що витрати, пов’язані зі стихійним лихом, зокрема зусилля з відновлення, можуть становити близько 5,5% ВВП.

Президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що його уряд завершить будівництво житла протягом року, а на ліквідацію наслідків стихійного лиха вже виділено близько 100 млрд лір ($5,3 млрд).

Нагадаємо, Світовий банк надасть Туреччині $1,78 мільярда допомоги через землетруси.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram