Новини
3 Лютого 2023
872

Вперше за три з половиною роки в Apple сталося скорочення виторгу

Такі дані оприлюднила сама компанія у своєму звіті

Компанія Apple вперше за три з половиною роки продемонструвала скорочення квартального прибутку після того, як “значні” перебої в ланцюжку постачання у Китаї призвели до затримки постачання iPhone, пише Financial Times.

Гірші, ніж очікувалося, показники підкреслили залежність Apple від Китаю у сфері виробництва і сталися після того, як поставки iPhone постраждали від спалаху Covid-19 на складальному вузлі, яким керує партнер Foxconn у Чженчжоу.

Виконавчий директор компанії Тім Кук заявив, що доходи за перші три місяці цього року також не дотягнуть до минулорічних, хоча очікується, що продажі iPhone “прискоряться”, а це означає, що продажі інших продуктів Apple сильно постраждають від нижчого попиту.

“Загальний дохід Apple за останній квартал становив $117,2 млрд, що на 5,5% менше порівняно з аналогічним періодом 2021 року і нижче прогнозів аналітиків на рівні $121,1 млрд. Чистий прибуток у розмірі $30 млрд виявився на 13,4% нижчим, ніж минулого разу, і також дещо не виправдав очікувань”, — пише FT.

“Загалом ми очікуємо, що наші березневі показники прибутку в річному обчисленні будуть схожими на грудневі”, — сказав Кук, додавши, що продажі комп’ютерів Mac і iPad, ймовірно, впадуть на двозначні цифри, частково через “складне” економічне середовище.

Акції Apple впали більш ніж на 3% на торгах.

Падіння доходів Apple сталося на тлі того, що Amazon і Alphabet вказали на подальше ослаблення на деяких з їхніх ключових ринків в останньому кварталі.

Зростання доходів сповільнилося, а прибутки Amazon Web Services, найбільшої компанії в галузі електронної комерції, зупинилися, оскільки великі клієнти шукали способи заощадити гроші на своїх витратах на хмарні сервіси”, — пише газета.

Кук заявив, що проблеми з ланцюжком поставок у Китаї, які вплинули на поставки iPhone, були вирішені, додавши: “Зараз ми знаходимося на тому етапі, коли ми можемо досягти успіху”.

“Ми зараз перебуваємо на тому етапі, коли виробництво є таким, яким нам потрібно. Тож проблема залишилася позаду”, — додав він.

Але Кук спрогнозував більш похмуру оцінку продажів комп’ютерів Apple Mac, попередивши, що, хоча компанія “добре позиціонується” на ринку ПК, “в короткостроковій перспективі буде трохи важко”.

Попри невтішні прибутки та перспективи, Apple не оголосила про скорочення робочих місць або програму скорочення витрат, що робить її єдиною великою технологічною компанією, яка уникла масових звільнень у той час, коли інші проводять значні скорочення штату.

Нагадаємо, Samsung працює над новими пристроями розширеної реальності.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram