Новини
13 Серпня 2020
632

Володимир Зеленський підписав закон щодо залучення інвестицій

Також, президент затвердив ще один закон про сільськогосподарську кооперацію

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів” № 738-IX, який Верховна Рада ухвалила 19 червня 2020 р.

Як відомо, Україна взяла на себе зобов’язання прийняти цей закон до кінця червня в рамках меморандуму з Міжнародним валютним фондом по поточній програмі stand by.

“Цей документ усуває низку проблем, які заважали повноцінному функціонуванню та подальшому розвитку ринків капіталу в Україні. Адже розбудова ринків капіталу, що повноцінно функціонують, є вкрай важливою для зростання української економіки”, — йдеться у повідомленні на сайті Офісу президента.

Документ викладає у новій редакції закони України “Про цінні папери та фондовий ринок” (нова назва — Закон України “Про ринки капіталу та організовані товарні ринки”) та “Про товарну біржу” (нова назва — Закон України “Про товарні біржі”), а також вносить відповідні зміни до Цивільного, Господарського та Кримінального кодексів, Кодексу України з процедур банкрутства та низки законодавчих актів України.

“Таким чином, комплексно врегульовуються питання функціонування ринків деривативних (похідних) фінансових інструментів, ринків капіталу та організованих товарних ринків, а також розбудови їхньої інфраструктури”, — повідомляє прес-служба.

Цей закон уніфікує підхід до організації торгівлі активами на товарних ринках з метою забезпечення прозорості цін, які формуються на таких ринках, та запобігання маніпулюванню на них.

Документ розширює перелік фінансових інструментів шляхом віднесення інструментів грошового ринку до фінансових інструментів, а також запровадження нових видів цінних паперів — депозитних сертифікатів банку, зелених облігацій, опціонних сертифікатів, депозитарних розписок тощо.

У законі передбачено врегулювання відносин, що виникають під час розміщення та обігу цінних паперів, укладення й виконання деривативних контрактів та правочинів з ними.

Забезпечується захист прав власників облігацій, зокрема шляхом передбачення інституту зборів власників облігацій та колективного представника власників корпоративних облігацій, відповідно до найкращих світових практик.

Також документ містить перелік та опис видів професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках, опис вимог, що встановлюються до професійних учасників та до їхньої діяльності, зокрема обов’язків перед клієнтами.

Крім цього, Володимир Зеленський підписав Закон № 819-ІХ “Про сільськогосподарську кооперацію”, який Верховна Рада ухвалила 21 липня 2020 р.

Документ урегульовує правовідносини щодо утворення, діяльності та припинення сільськогосподарських кооперативів з урахуванням міжнародних стандартів і найкращих світових практик.

Закріплюються на законодавчому рівні принципи утворення та діяльності сільськогосподарських кооперативів, зокрема:

• демократичність, добровільність і відкритість кооперативного членства;

• обов’язковість участі члена у господарській та іншій діяльності кооперативів та їхніх об’єднань;

• автономність, незалежність, співпраця кооперативів;

• сприяння їхньому розвитку (освіта, навчання, інформація) та врахування інтересів територіальної громади.

Також вносяться зміни до Господарського та Цивільного кодексів України, законів України “Про фермерське господарство”, “Про кооперацію” та “Про особисте селянське господарство”, якими, зокрема, передбачено усунення законодавчих колізій, врегулювання перехідних відносин діяльності сільськогосподарських виробничих кооперативів, сільськогосподарських кооперативів, що обслуговують, та їхніх об’єднань на момент набрання чинності цим законом.

“Впровадження норм закону сприятиме розвитку сільськогосподарських кооперативів, збільшенню їхньої ринкової частки у виробництві та реалізації сільгосппродукції, що своєю чергою має посилити конкурентоспроможність малих і середніх виробників та прискорити розвиток сільських територій”, — зазначають у прес-службі.

Нагадаємо, українським аграріям планують виплатити 8,442 млрд грн держпідтримки у 2021 р. за 7 основними програмами.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram