Новини
9 Березня 2021
358

Володимир Зеленський підписав нову редакцію закону щодо фінансового лізингу

Об’єктом лізингу може бути майно, дозволене до вільного обігу на ринку

Президент України Володимир Зеленський підписав нову редакцію закону “Про фінансовий лізинг”, яка визначає загальні принципи фінансового лізингу в Україні відповідно до міжнародного права.

Як повідомляє пресслужба президента, зазначений закон дозволить захистити права лізингоодержувачів, лізингодавців, створити конкурентне середовище в цій сфері та гармонізує законодавство України з правом Європейського Союзу.

Згідно з документом, державне регулювання і нагляд на ринку фінансового лізингу здійснює Національний банк України.

Закон також визначає ознаки фінансового лізингу та його об’єкти. Зокрема, це може бути майно, не заборонене законом до вільного обігу на ринку і не заборонене до передачі в лізинг.

Не можуть бути об’єктами фінансового лізингу земельні ділянки та інші природні об’єкти, а також об’єкти, визначені ч. 2 ст. 3 закону України “Про оренду державного та комунального майна”.

“Фінансовий лізинг є одним із факторів зростання конкурентоспроможності вітчизняних підприємств, поліпшення якості їх послуг, підвищення ефективності виробництва, як наслідок — зміцнення позицій на вітчизняному ринку і підвищення шансів для виходу на міжнародний”, — зазначають у пресслужбі Офісу президента

У розвинених країнах через лізинг здійснюється майже третина інвестицій в основні засоби, тоді як в Україні цей показник останні роки коливається в межах 3-4%.

Підписаний закон удосконалить інструмент фінансового лізингу, розширить можливості підприємств для оновлення виробничих потужностей, придбання транспорту, обладнання, техніки, нерухомості. Все це сприятиме збільшенню виробництва валового продукту, а, отже, зростання надходження податків до державного бюджету.

Закон “Про фінансовий лізинг” №1201-IX, який Верховна Рада ухвалила 4 лютого 2021 року набере чинності через три місяці з дня його опублікування і буде застосовуватися до відносин, які виникли після дня набрання ним чинності.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram