Соцмережі
20 Лютого 2023
682

Володимир Співаковський: ChatGPT провокує прорив в освіті

Поки всі знущаються та іронізують над ChatGPT,

я швиденько приміряю — як це диво прилаштувати до різкого осучаснення освіти та переведення його з низького рівня 2.0 на високий рівень 5.0.

І ось ВОНО!

Треба дивитися не на те, що ChatGPT зараз може і вміє. А на те, якого результату ми хочемо досягти, здобуваючи освіту, та як він може цьому допомогти.
Так ось. Тепер у топку підуть реферати, есе та вправи, які посильні на роботу. Туди ж вирушить рутинне навчання з безглуздим запам’ятовуванням та заучуванням всякого трешу.

А що буде? Буде нова мода на знання. І в цю моду увійдуть спеціальні приклади та кейси, які можна вирішити лише своїм мозком. І ось це і буде переворотом освіти. По-справжньому, а не по-іграшковому.

Тому що доведеться не просто заучувати тереми, формули та визначення, а пов’язувати їх із застосуванням та ув’язуванням з іншими знаннями. І це перетворить звичайні сумні уроки на інтегровані кейси з інтерактивними питаннями, відповідями та вигадуваннями.

Буде 2 в 1: і засвоєння фундаментальних знань, та їх прагматичне застосування.

Тільки ось пропорція зміниться. Якщо раніше 80% приділялося підручницьким параграфам, і 20% — застосуванню знань, то тепер буде навпаки 20:80.

На що це буде схожим і чи є приклади для порівняння?

Так. Наприклад, у фігурному катанні змагання складаються із трьох частин. Спочатку перевіряють, як спортсмен виконує “школу” — технічні постаті на льоду. Тобто перевіряються його базові вміння.

Друге випробування — це обов’язкова програма. І третє — це показова програма, яка найбільше глядачам подобається.

Адже якби мистецтво фігуриста складалося лише з “технічних фігур”, то кому це треба? Хто це дивитиметься? Хоча зрозуміло, що без них також не можна. Значить потрібно 3 в 1.

Таким чином, навчання перетвориться на захоплюючу, інтелектуальну та багатогранну творчість, чого людство шукало століттями. І ось дочекалося.

У майбутньому завдання на іспиті виглядатиме приблизно так:

1. Вміло сформулюйте своє питання.

2. Використуйте Chatgpt, Google, інші пошукові системи та Вікіпедію, щоб знайти інформацію, необхідну для відповіді на сформульоване вами питання.

3. Відфільтруйте зайве… Доповніть головний зміст своїми ідеями та засвоєними раніше знаннями та скілами.

4. Створіть варіанти рішень із перевіреної різнокаліберної інформації.

5. Виберіть найкращу опцію за тими параметрами, якім ви віддали перевагу на самому початку.

6. Надішліть свою відповідь у ChatGPT, чим зробите неоціненний внесок у вдосконалення Штучного Інтелекту, та допоможете іншим людям і всьому людству в русі до прогресу. Тому що ваші знання, відповіді та рішення будуть введені в базу Big Data — як зразкові та корисні.

7. Спочатку пройдіть цей кейс-урок самі, а потім разом із командою.

І це буде зовсім інша річ. А не просто “вода втікає в одну трубу і випливає з іншої труби”.

Коли приймають на роботу музиканта, то у нього не питають, що таке терція, нота чи дієз.

Його просять зіграти.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram