Закриття внутрішнього сполучення було помилкою
Одні з перших галузей, які постраждали від пандемії – авіація (і транспорт загалом) та туризм.
На жаль, Уряд України допустив фатальну помилку, заблокувавши внутрішньодержавне сполучення і зупинивши роботу громадського транспорту, насамперед метро.
Збитки українських авіаційних перевізників, летовищ, приватних і муніципальних підприємств – мільярди гривень. Багато з них – на межі банкрутства вже у травні.
Сьогодні аеропорт Жуляни звернувся по допомогу держави, щоб не звільняти співробітників. Летовища Бориспіль і Львів близькі до технічного дефолту. Непродумана політика уряду ще наприкінці 2019, коли державні компанії змусили відраховувати 90% прибутку до державного бюджету, фактично припинивши будь-які проекти розвитку, і зупинка авіаційних перельотів з середини березня повністю знекровила аеропорти.
Авіакомпанії змушені в час вимушеного простою виплачувати зарплати персоналу, щоб не втратити колектив, сплачувати лізингові платежі за літаки, що стоять на парковці, нести інші збитки.
Польоти над Україною скоротилися на 90%.
Замість повної заборони нам слід було розвивати внутрішнє сполучення. Авіаційне, залізничне, автобусне. Замість зупинки – ввести суворий контроль: маски, рукавички, дезинфікатори на кожному кроці. У разі потреби – плр-тести на вході і виході, як наприклад, це роблять в аеропорту Відня.
Нам треба повертатися на міжнародні напрямки, де це можливо.
Окремо, про туризм. Відпочинок не світить багатьом. Коли ти без роботи – відпочивати не буде за що.
Проблема виїхати відпочити на традиційні курорти закордоном.
Але це – шанс запустити внутрішній туризм.
Компенсувати частину вартості проїзду і відпочинку для українських туристів в Україні, на Чорному і Азовському морях, в Карпатах. Щоб українці нарешті відкрили для себе Україну.
Не будувати дороги там, де зручно дорожнім будівельним компаніям, а швидко, за 2-5 млн грн/км, відремонтувати ті дороги, якими щодня їздять люди і хочуть поїхати, щоб відпочити.
Щось держава зробила?
Криза лише розпочалася, а ми вже на очах втрачаємо низку галузей, які ще рік тому демонстрували 50% ріст!
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах