Новини
14 Липня 2023
275

Водіям дозволили самостійно вчити теорію для здачі іспиту на права

Народні депутати підтримали відповідний законопроєкт

Верховна Рада України (ВРУ) на засіданні в четвер, 13 липня, схвалила в цілому законопроєкт №7354, який дозволяє вчити теоретичну частину іспиту на отримання водійських прав самостійно, повідомив спікер Ради Руслан Стефанчук у Facebook.

За законопроєкт проголосували 271 народні обранці.

“Дозволили майбутнім водіям самостійно здобувати знання теоретичної частини іспиту на отримання водійського посвідчення. Встановили штрафи для посадовців автошкіл за порушення підготовки водіїв”, — написав він.

Особи, які вирішили самостійно вчити правила дорожнього руху, мають допускатися до теоретичного іспиту на рівних правах із курсантами автошкіл.

Раніше від майбутніх водіїв вимагали проходити підготовку, зокрема теоретичну, в акредитованих закладах. Практичний курс, як і раніше, потрібно проходити в автошколах.

Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнили двома новими статтями:

• порушення порядку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів карається штрафом від 500 до 800 неоподатковуваних мінімумів, тобто 8500 — 13 600 грн;

• порушення порядку державної акредитації автошкіл та приймання іспитів карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів, тобто 8500 — 17 000 грн; а для працівників МВС — від 1000 до 3000 мінімумів, тобто 17 000 – 51 000 грн.

Нові штрафи набудуть чинності наступного дня після опублікування закону. Самостійне проходження теорії — через три місяці після оприлюднення закону.

Нагадаємо, до Шенгену цьогоріч приєднається ще дві країни.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram