Соцмережі
6 Лютого 2023
757

Вікторія Тігіпко: Шість прогнозів від Blackstone

Стратеги Blackstone кожного січня (починаючи з 1986 року) складають список “десяти сюрпризів”, які можуть сильно вплинути на ринки в наступному році. Звичайно, вони не дають 100%, що ці прогнози збудуться. Проте цікаво поглянути, чого все ж очікують у Blackstone. Ось шість найцікавіших прогнозів цього року, на які варто звернути увагу.

Підвищення ставок затягнеться. Федеральна резервна система (ФРС) успішно стримуватиме інфляцію. Проте занадто довго залишатиме відсоткові ставки на високому рівні. Маржа компаній скоротиться, відбудеться легка рецесія. За такого сценарію державні та корпоративні облігації показуватимуть гарні результати. Тому зможете розглянути iShares 7-10 Year Treasury Bond ETF, або iShares iBoxx $ Investment Grade Corporate Bond ETF.

Долар залишатиметься сильним. Згідно з цим прогнозом, ФРС буде важче боротися з інфляцією, ніж іншим “великим” центральним банкам. Тому вона буде довше утримувати ставки на високому рівні. І це також сприятиме посиленню долара. Інвестори ж у нього отримають можливість купувати японські та європейські активи, яка трапляється ледь не раз на покоління. Якщо це станеться зверніть уваги на iShares Core MSCI Europe ETF або iShares MSCI Japan ETF.

Китай досягне зростання у 5,5% та агресивно працюватиме над відновленням міцних торговельних відносин із Заходом. Існує досить способів використати цю ситуацію. Наприклад, можете розглянути iShares MSCI China ETF або Kraneshares CSI China Fund ETF. Цей прогноз буде корисним і для сировинних товарів. Тому можна розглянути інвестування в диверсифіковані металургійні та гірничодобувні компанії на кшталт BHP Group, або в ETF — abrdn Bloomberg All Commodity Strategy K-1 Free ETF.

США стане не лише найбільшим виробником нафти, але й найдружнішим постачальником. Ціна впаде — в першу чергу через глобальну рецесію. Зокрема West Texas Intermediate (WTI) — до $50 за барель. Це погана новина для акцій енергетичних компаній, які добре показали себе у 2022 році. Якщо рецесія стане ключовим фактором падіння цін на нафту, то варто звернути увагу на державні облігації.

Припинення вогню в Україні. Якщо це станеться у другій частині року, то добре почуватимуть себе європейські акції, які сильно постраждали від конфлікту та енергетичної кризи. В цьому випадку можете розглянути інвестування в iShares Core MSCI Europe ETF. Ми ж у TAVentures продовжуємо інвестувати в європейські компанії, зокрема і українські, і не плануємо зменшувати обороти. Долучитись до інвестицій в усіх наших географіях можете і ви, ставши членами нашого ангельського клубу ICLUB Global.

Ілону Маску вдасться повернути Twitter на шлях відновлення до кінця року. Можливо, це дасть йому більше часу, щоб знову зосередитися на Tesla. А ще знизить ризик того, що підприємцю доведеться продати більше акцій виробника електрокарів, щоб підтримати соцмережу. Можете розглянути можливість купівлі акцій Tesla, якщо Twitter стабілізується.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram