Новини
5 Березня 2022
317

Війна в Україні може спричинити продовольчу кризу в усьому світі

За перший тиждень воєнних дій вартість продовольчої пшениці зросла на 100%

Менш як за місяць весь світ відчує наслідки війни в Україні. Такий прогноз голови Всеукраїнської аграрної ради Андрія Дикуна оприлюднено на сайті відомства, пише Укрінформ.

Як зазначається, лише за перший тиждень воєнних дій на території України вартість продовольчої пшениці зросла на 100% і становить $400 за тонну. Для порівняння, за аналогічний період минулого року цей показник становив $150 за тонну.

“За численними прогнозами міжнародних економістів, 2022 рік має нагадати світові, що ресурс планети не вічний, враховуючи наслідки затяжної пандемії, проблеми в енергетичній сфері та зміну клімату. Але тепер до вже наявних причин додалася війна на території найбільшої країни Європи, яка є топовим світовим експортером продовольства, і споживчі ринки вже на це відреагували”, — пояснив Дикун.

Згідно з даними аналітичної служби ВАС, світовий експорт соняшникової олії у 2021-2022 маркетинговому році становив 10,9 млн т, з яких половину — 5,4 млн т експортувала Україна. Крім того, Україна забезпечує близько 10% загального обсягу світового постачання зерна.

Вже зараз Україна зіткнулася з продовольчою кризою — ціла низка міст-мільйонників заблокована російськими окупантами без можливості забезпечення постачання продовольства, а українська посівна перебуває під загрозою через брак необхідних матеріалів: насіння, засобів захисту, добрив і працівників.

“Частина працівників аграрних підприємств пішли на фронт і до лав територіальної оборони. Всупереч цьому, Всеукраїнська аграрна рада змогла налагодити безперебійне постачання продовольчих запасів у зони дефіциту: Київ, Харків, Херсон, Запоріжжя та продовжує розширювати мережу постачань. Ми вже відправили в гарячі точки 2500 т продовольчої пшениці та близько 1000 т продовольства, але цього ще недостатньо. Тому ми продовжуємо формувати продовольчий запас країни та надавати гуманітарну допомогу містам, але робити це стає дедалі важче, оскільки поля знаходяться під обстрілами, а підприємствам не вистачає оборотних коштів через відсутність можливості здійснювати експортні постачання”, — прокоментував Дикун.

За його словами, Україна входить до найкращої п’ятірки світових експортерів продовольства, тому менш як за місяць весь світ відчує наслідки війни в Україні.

Нагадаємо, жителям Києва, які страждають від дефіциту найважливіших харчових продуктів, зі Львова та Рівного доставлять потяг продуктів — понад 50 тонн.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram