Новини
26 Січня 2023
793

В Україні запустять платформу “Україна – наш дім”

Проєкт розроблено у співпраці з ООН для людей, чиє житло постраждало через війну

Уряд разом з ООН домовилися про запуск платформи для осіб, чиє житло було пошкоджене чи зруйноване під час війни — там буде інформація про програми допомоги та відновлення житла, повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Відповідний меморандум про співробітництво з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) був підписаний 25 січня.

Платформа під назвою “Україна — наш дім” спрямована на полегшення доступу до рішень з відбудови житла для людей, чиї будинки були пошкоджені або зруйновані під час російсько-української війни. Вона поєднає гуманітарні програми з проведення екстрених ремонтів та відбудови житла з поточними планами та програмами відновлення уряду, що реалізуються за підтримки міжнародних фінансових інституцій.

В основу платформи ляже Реєстр пошкодженого майна та інших цифрових рішень, що дозволить міжнародним партнерам, бізнесу та гуманітарним організаціям інтегрувати інформацію про пошкодження, потрібну та надану допомогу для відновлення та забезпечення житлом.

Як зазначає віцепрем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков, у фокусі проєкту знаходиться прозора та справедлива компенсація за пошкоджене житло, механізм якої визначає законопроєкт №7198. А на основі механізму єПідтримка планується забезпечити пряму допомогу громадянам для відновлення житла.

Крім того, проєктом передбачено створення будівельних хабів та децентралізованих складів, які будуть містити наперед закуплені будівельні матеріали для забезпечення нагальної потреби для проведення термінових ремонтів.

Нагадаємо, на відновлення зруйнованих росією телекомунікацій потрібно $1,8 мільярда.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram