Новини
23 Квітня 2021
421

В Україні запускається пілотний проєкт для розширення економічних можливостей жінок

Ініціатива реалізовуватиметься у двох цільових регіонах — Рівненській та Сумській областях

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні спільно з Міжнародною організацією праці (МОП) представили новий спільний пілотний проєкт “Розширення економічних можливостей жінок як відповідь на кризу COVID-19 в Україні”, йдеться у повідомленні на сайті ПРООН в Україні.

“Проєкт покликаний сприяти сталому відновленню рівня життя населення України, яке зазнало негативних наслідків пандемії COVID-19, зокрема через розширення економічних можливостей жінок шляхом удосконалення відповідних інституційних механізмів та створення умов для покращення матеріального становища жінок”, — йдеться у повідомленні.

Проєкт впроваджуватиметься у двох цільових регіонах — Рівненській та Сумській областях.

Як зазначила постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Герчева, проєкт націлений на усунення прогалин, які виявила пандемія, а також на підтримку вразливих груп. “Сприяння розширенню економічних можливостей жінок — це надзвичайно важливий крок, що наближає нас до гендерної рівності. Я переконана, що цей проєкт стане початком чудового партнерства, сприяючи рівним економічним можливостям та підтримці економічної стійкості жінок — попри складні виклики, які спровокувала нинішня криза”, — зазначила вона.

Своєю чергою директор Бюро МОП у країнах Центральної та Східної Європи Маркус Пілгрім заявив, що доступ до ринку праці є ключовим питанням в Україні, адже 36% жінок віком від 15 до 64 років непрацевлаштовані.

“Пандемія загострила наявні проблеми у сфері працевлаштування в Україні. У період кризи підприємництво є важливою та подекуди єдиною можливістю для жінок вирватися з бідності, а також може сприяти загальному поліпшенню ситуації на ринку праці в таких сферах, як гідне працевлаштування, забезпечення гендерної рівності та економічне розширення можливостей жінок”, — наголосив Пілгрім.

Зазначено, що цей проєкт стосується передусім просування цінностей гендерної рівності та розширення можливостей жінок на всіх рівнях — національному, регіональному та місцевому. І передбачає заходи за чотирма напрямами й декілька додаткових заходів, які охоплюють цю тему на макро-, мезо- та мікрорівнях.

“Окрім запланованих заходів із просування діалогу для забезпечення інклюзивної політики, чотири місцеві громади та два бізнес-об’єднання отримають допомогу для зміцнення бізнесу, якими керують жінки”, — наголосили в організації.

Очікується, що у межах проєкту 100 жінок у цільових областях зможуть пройти тренінги для поглиблення своїх підприємницьких навичок, зокрема використовуючи практики найбільших міжнародних програм із розвитку підприємництва.

Згодом 25 жінок-підприємниць зможуть отримати менторську підтримку для реалізації своїх бізнес-планів. Крім того, у пілотних регіонах було відібрано 25 мікро-, малих і середніх бізнесів, які пройдуть тренінги для опанування інструментів інтернет-торгівлі.

Про те, чому кращій половині людства вдається успішно розв’язувати економічні та корпоративні проблеми можна прочитати в матеріалі Investory News “Граціозний двигун: Жінки-керівники справляються з кризою краще за чоловіків”.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram