Новини
16 Червня 2022
303

В Україні всі сайти переходять на українську мову: Що чекає на порушників

Будь-який товар повинен бути “локалізований” для реалізації в Україні

Рівно за місяць, 16 липня 2022 року, набирають чинності частина друга та шоста статті 27 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, які регламентують використання державної мови в мережі Інтернет та мови інтерфейсів комп’ютерних програм, встановлених на товарах. Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Це означає, зокрема, що з 16 липня 2022 року:

• будь-який товар, на якому встановлено комп’ютерну програму — від автомобіля до пральної машини чи електрокавоварки, повинен бути “локалізований” для реалізації в Україні. На товарі має бути українськомовний інтерфейс незалежно від того, чи цей інтерфейс використовує електронний екран чи має вигляд панелі керування зі звичайними кнопками;

• усі інтернет-ресурси (вебсайти, сторінки в соцмережах, ютюб, вайбер, телеграм канали, мобільні застосунки тощо), які використовуються як інтернет-представництва суб’єктів господарювання, зареєстрованих в Україні, зокрема інформаційні інтернет-ресурси, повинні мати основну версію українською мовою, яка має завантажуватися для користувачів в Україні за замовчуванням.

Українськомовна версія інтернет-представництва іноземного суб’єкта господарювання, який реалізує продукцію в Україні, може мати менший обсяг інформації, ніж основна версія, але достатній для того, аби користувач з України міг повністю розуміти мету діяльності даного суб’єкта.

“Варто наголосити, що суб’єкти господарювання, які здійснюють обслуговування українських споживачів в мережі інтернет (інтернет-магазини, інтернет-каталоги тощо) вже з 16 січня 2021 року зобов’язані розміщувати на відповідних інтернет-ресурсах інформацію про товари та послуги державною мовою. Однак, відтепер вони зобов’язані мати повноцінну версію українською мовою, яка має бути основною (містити максимальний обсяг інформації) та завантажуватися за замовчуванням”, — зазначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За його словами, відсутність україномовної версії інформаційного інтернет-ресурсу після 16 липня 2022 року може означати свідоме порушення його власником вимог закону про державну мову, або факт відсутності державної реєстрації засобу масової інформації та/або власника як суб’єкта підприємницької діяльності.

“Це своєю чергою означатиме намір власника інтернет-ресурсу перебувати поза правовим полем України та викликатиме обґрунтовану недовіру до опублікованої на ресурсі інформації”, — підкреслив Уповноважений.

Також з 16 липня 2022 року Уповноважений із захисту державної мови зможе накладати штраф на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть Закон.

За порушення закону може загрожувати штраф від 3,4 тис. до 8,5 тис. грн., якщо порушення вчинено вперше. За повторне порушення — до 11,9 тис. грн.

Нагадаємо, згідно з даними CNBC, постійна аудиторія Instagram перевищила 2 млрд. Соцмережа все ще залишається актуальною для людей.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram