Новини
19 Квітня 2022
348

В Україні можуть дати доступ до інтернет-терміналів Starlink усім охочим

Однак до запуску масового використання потрібно перевірити термінали на безпеку 

Держава працює над унормуванням використання супутникових терміналів Starlink усіма охочими, повідомляє Держспецзв’язку.

Масове використання супутникового інтернету Starlink може частково впливати на роботу радіорелейного обладнання українських військових. Тому використання терміналів для доступу в мережу від компанії SpaceX споживачами, окрім об’єктів критичної інфраструктури, наразі обмежене.

Ця проблема є тимчасовою і пов’язана з новизною техніки від SpaceX. Для зняття цих обмежень потрібно провести розрахунки та низку досліджень, які продемонструють, наскільки робота терміналів на частотах, які вони використовують, може вплинути на роботу інших користувачів. Після підтвердження безпеки використання терміналів Starlink, вони можуть бути допущені до масового використання.

“Розпорядження Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) дало можливість використовувати обладнання для доступу до супутникового інтернету на об’єктах критичної інфраструктури, від яких залежить нормальне функціонування держави та життя тисяч українців”, — зазначають у відомстві.

Про будь-які штучні заборони та обмеження у користуванні інтернетом за допомогою Starlink не йдеться. Усі громадяни та бізнес отримають можливість доступу до супутникового інтернету після завершення всіх необхідних процедур.

НЦУ та Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку вже проводять відповідну роботу і завершать її найближчим часом.

Як писали раніше Investory News, інженер із Києва Олег Кутков провів у себе вдома тест супутникового інтернету Starlink від компанії Ілона Маска SpaceX.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram