Новини
5 Грудня 2022
453

В ООН активно обговорюють проєкт резолюції про створення міжнародного трибуналу для рф

Проте у США досі не мають чіткої позиції щодо цього питання

В Організації об’єднаних націй циркулює проєкт резолюції щодо створення міжнародного трибуналу на кшталт Нюрнберга, щоб притягнути російське керівництво до відповідальності за злочини агресії в Україні, повідомляє The Guardian.

“Є ознаки того, що опір США цій пропозиції може ослабнути через наполегливий тиск з боку президента України Володимира Зеленського”, — пише видання.

Зазначається, що цього тижня посол США з глобального кримінального правосуддя Бет Ван Шаак заявила, що цього прагне Україна й це матиме велике значення.

“Це те, що дуже хвилює президента Зеленського. Це те, чого хоче Україна, і я думаю, що це матиме велику вагу. Питання в тому, чи матимуть вони голоси на загальних зборах? Поки що всі резолюції щодо України отримували схвалення. Кількість голосів була досить великою”, — сказала Бет Ван Шаак.

Утім США досі не мають чіткої позиції щодо створення спеціального трибуналу. Однак вона вважає доцільним проведення заочних судів над росіянами, звинуваченими у військових злочинах, якщо їх не можливо екстрадувати.

Вона припустила, що США можуть розсекретити розвіддані, щоб допомогти виявити головних відповідальних за підготовку та ведення війни, що явно порушує статут ООН.

Ван Шаак сказала, що розглядаються два варіанти щодо трибуналу. Перший — це двосторонній договір між Україною та ООН, який “благословить” Генеральна Асамблея. Він створить окремий трибунал, який матиме політичну підтримку всієї міжнародної спільноти.

Другим варіантом, за її словами, є національний суд, створений Україною з ЄС або Радою Європи із додаванням міжнародного елементу, можливо, схвалений на голосуванні Генеральною асамблеєю ООН.

В обох випадках мова йтиме про суд за злочин агресії. “Це буде обмежена кількість обвинувачених, імовірно, вище політичне керівництво, а також, можливо, деякі вищі військові особи”, — сказала вона.

Нагадаємо, Стінг закликає світ допомогти Україні пережити складну зиму.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram