Новини
14 Червня 2022
514

Український виробник страждає від пільгового імпорту

Внутрішній ринок обвалився удвічі

Розпочата росією війна призвела до падіння внутрішнього українського ринку у середньому вдвічі. Крім прямих воєнних збитків, додаткові проблеми для українських виробників створюють пільговий імпорт, що затягнувся, та величезні складнощі з логістикою, заявив власник і CEO найбільшої в Україні на ринку товарів для дому корпорації “Біосфера” Андрій Здесенко.

“Основні збитки — це падіння ринку у два-три рази, за окремою продукцією — у п’ять разів, але якщо говорити в середньому, то вдвічі ринок обвалився”, — сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Найбільше зниження — за продуктами з високою додатковою вартістю, наприклад, лінія виробництва пакетів Flexy — дорогих і технологічних продуктів у лінійці сміттєвих пакетів — завантажена на 15%.

Різко впав продаж продуктів для приготування, тому що величезна кількість жінок і дітей виїхали.

“У нас впав продаж фольги, пергаменту, рукава для запікання, продукції для дизайну, декору і для столу… Це все обвалилося, тому що не до свят. Жінок удома немає, країна чоловіків”, — зазначив Здесенко.

Він зазначив, що з точки зору базового продукту — вологі серветки, сміттєві пакети, підгузки — все працює краще.

За його словами, відносно насичений ринок зберігся у західних областях.

Голова “Біосфери” очікує, що ринок потроху відновлюватиметься, зокрема, вже помітно зростання кількості покупців у Києві. “Ринок відновлюватиметься, але де гроші брати? Дуже багато людей втратили роботу. Я гадаю, що ми щонайменше втратимо вдвічі, а потім, можливо, ще близько 20%. Тобто, приблизно, буде 40% від довоєнних обсягів”, — спрогнозував Здесенко.

Корпорація “Біосфера” працює в Україні понад 20 років. Її продукція представлена на ринках 30 країн Європи та Азії. У продуктовому портфелі — понад 2 тис. найменувань під 13 торговими марками “Фрекен БОК”, Smile, Selpak, Vortex, Novita, PRO Service, ЛайKit, Bambik та ін.

Потужності корпорації представлені чотирма заводами загальною виробничою площею 35 тис. м² у Дніпропетровській, Київській та Хмельницькій областях, а також логістичними комплексами площею 30 тис. м². Після війни було відкрито також виробництво у Тернополі.

Упродовж трьох місяців війни (з 24 лютого по 24 травня) в Україні зареєструвалися 26 386 ФОПів. Майже 5 тисяч з них мають КВЕД “Комп’ютерне програмування”. Цей сектор посідає перше місце серед інших, які найчастіше реєстрували в країні.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram