Внутрішній ринок обвалився удвічі
Розпочата росією війна призвела до падіння внутрішнього українського ринку у середньому вдвічі. Крім прямих воєнних збитків, додаткові проблеми для українських виробників створюють пільговий імпорт, що затягнувся, та величезні складнощі з логістикою, заявив власник і CEO найбільшої в Україні на ринку товарів для дому корпорації “Біосфера” Андрій Здесенко.
“Основні збитки — це падіння ринку у два-три рази, за окремою продукцією — у п’ять разів, але якщо говорити в середньому, то вдвічі ринок обвалився”, — сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.
Найбільше зниження — за продуктами з високою додатковою вартістю, наприклад, лінія виробництва пакетів Flexy — дорогих і технологічних продуктів у лінійці сміттєвих пакетів — завантажена на 15%.
Різко впав продаж продуктів для приготування, тому що величезна кількість жінок і дітей виїхали.
“У нас впав продаж фольги, пергаменту, рукава для запікання, продукції для дизайну, декору і для столу… Це все обвалилося, тому що не до свят. Жінок удома немає, країна чоловіків”, — зазначив Здесенко.
Він зазначив, що з точки зору базового продукту — вологі серветки, сміттєві пакети, підгузки — все працює краще.
За його словами, відносно насичений ринок зберігся у західних областях.
Голова “Біосфери” очікує, що ринок потроху відновлюватиметься, зокрема, вже помітно зростання кількості покупців у Києві. “Ринок відновлюватиметься, але де гроші брати? Дуже багато людей втратили роботу. Я гадаю, що ми щонайменше втратимо вдвічі, а потім, можливо, ще близько 20%. Тобто, приблизно, буде 40% від довоєнних обсягів”, — спрогнозував Здесенко.
Корпорація “Біосфера” працює в Україні понад 20 років. Її продукція представлена на ринках 30 країн Європи та Азії. У продуктовому портфелі — понад 2 тис. найменувань під 13 торговими марками “Фрекен БОК”, Smile, Selpak, Vortex, Novita, PRO Service, ЛайKit, Bambik та ін.
Потужності корпорації представлені чотирма заводами загальною виробничою площею 35 тис. м² у Дніпропетровській, Київській та Хмельницькій областях, а також логістичними комплексами площею 30 тис. м². Після війни було відкрито також виробництво у Тернополі.
Упродовж трьох місяців війни (з 24 лютого по 24 травня) в Україні зареєструвалися 26 386 ФОПів. Майже 5 тисяч з них мають КВЕД “Комп’ютерне програмування”. Цей сектор посідає перше місце серед інших, які найчастіше реєстрували в країні.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах