Новини
2 Травня 2025
55

Український агроекспорт скоротився на 23% у квітні

Така ситуація є типовою для цього сезону

У квітні Україна експортувала 4,1 млн тонн агропродукції, що на 23,4% менше аналогічного показника попереднього місяця, повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.

“Така динаміка скорочення експорту є типовою для цього сезону. Переважна кількість вирощеної продукції вже експортована, залишаються незначні обсяги для експорту”, — пояснюють в асоціації.

За даними УКАБ, майже всі групи товарів у квітні демонструють падіння обсягів експорту. Виняток становлять лише рослинні олії, експорт яких зростає. Це пов’язано з нетиповою ситуацію на українському ринку соняшникової олії, обсяги виробництва якої цього року були розтягнуті в часі, зазначили в асоціації.

За інформацією УКАБ, структура агроекспорту у квітні виглядала наступним чином:

• зернові культури: 2,4 млн тонн (кукурудза — 65%, пшениця — 32%, ячмінь — 2%). Падіння до показника попереднього місяця: -33%;

• олійні культури — 421,2 тис. тонн (соя — 78%, ріпак — 20% та льон — 1%). Падіння: -3%;

• рослинні олії — 525,8 тис. тонн (соняшникова олія — 91% та соєва — 9%). Зростання: +6%;

• макухи після вилучення рослинних олій — 423,0 тис. тонн (соняшникова — 73%, соєва — 27%). Падіння: -14%;

• інші види агропромислової продукції — 357,0 тис. тонн. Падіння: -2%.

Нагадаємо, у березні зріс український IT-експорт.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram