Новини
10 Жовтня 2023
349

Українські розробники отримали гранти на оборонні технології

Кластер Brave1 виділив понад $1 мільйон

Українські розробники отримали від кластера Brave1 грантів на понад $1 млн на оборонні технології, повідомив у Telegram віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Це 57 унікальних розробок, які пройшли ретельну перевірку Генштабу ЗСУ. Понад 500 військових експертів визнали їх важливими для нашої перемоги. Частина технологій уже зберігає життя наших бійців на фронті та допомагає нищити ворога.

Наприклад, бойові роботи з турелями, безпілотники зі ШІ, морські дрони та системи протидії РЕБу. І це лише українські розробки, про які можемо говорити”, — написав Федоров.

Він нагадав, що Brave1 — спільна ініціатива з Міноборони, Генштабом, РНБО, Мінстратегпромом та Мінекономіки. Кластер об’єднує сотні топових розробників та військових для найкращої взаємодії.

“Сили оборони можуть поставити конкретні завдання розробникам, а компанії — отримати профільну підтримку й грант на розвиток продукту.

Загалом до Brave1 надійшло 583 проєкти, 305 з них уже пройшли оборонну експертизу. Ще 19 проєктів — на стадії укладання договорів на $315 тис.”, — додав міністр.

Нагадаємо, OpenAI створюватиме власні чипи для штучного інтелекту.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram