Новини
7 Березня 2022
808

Українцям дозволили користуватися коштами з арештованих рахунків

Головне, щоб сума стягнення за виконавчим документом щодо такої особи не перевищувала 100 000 гривень

Українці, на рахунки яких було накладено арешт органами державної виконавчої служби чи приватними виконавцями, можуть користуватися своїми коштами, повідомляє пресслужба Національного банку з посиланням на рішення Кабінету міністрів України (КМУ).

В НБУ зазначили, що головне, щоб сума стягнення за виконавчим документом щодо такої особи не перевищувала 100 тис. грн.

“Крім того, Міністерство юстиції України повідомило, що в разі відкриття рахунка клієнтом, на кошти якого в цьому банку накладено арешт, клієнти можуть відкрити такий рахунок та здійснювати видаткові операції з нього без урахування арешту до закінчення воєнного стану в Україні”, — йдеться у повідомленні.

Національний банк вже проінформував банки про порядок здійснення видаткових операцій із рахунків громадян за наявності арешту на кошти та закликає банки врахувати його під час обслуговування громадян.

“В умовах війни держава не може залишити українців без можливості розпоряджатися своїми коштами на елементарні життєві потреби. Просимо банки відповідально підійти до цього питання та забезпечити таку можливість громадянам, рахунки яких були заблоковані до війни”, — наголосив заступник голови НБУ Олексій Шабан.

Тим часом президент України Володимир Зеленський заявив, що уряд розробив план підтримки бізнесу, який звільняє від сплати низки податків на період воєнного стану та мінімум на рік після його завершення. Докладніше — за посиланням.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram