Новини
31 Травня 2023
350

Україна виступає проти заборони імпорту зерна

ЄС має шукати ринкові розв’язання питання

Українська сторона вважає неправильним рішення ЄС ввести заборону на імпорт української сільськогосподарської продукції до п’яти країн ЄС, що є сусідами України, та пропонує шукати ринкові рішення для цієї проблеми, заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, повідомляє Укрінформ.

“Сьогодні ми мали зустріч з багатьма міністрами та представниками Єврокомісії. Ми виклали нашу позицію щодо заборони імпорту української сільськогосподарської продукції після 5-го червня. Ми проти цього, це не добрий шлях”, — сказав український урядовець.

Він зауважив, що вже за декілька тижнів після введення заборони на імпорт деякими країнами ЄС виникли величезні труднощі з функціонуванням Чорноморського зернового коридору, що були спричинені діями рф, внаслідок чого українська сторона не могла завантажувати судна зерном протягом десяти днів.

“Ми дуже вдячні нашим турецьким партнерам та Об’єднаним Націям, а також всім іншим партнерам за можливість продовжити дію цього коридору ще на кілька наступних місяців. Водночас ми розуміємо, що росіяни уважно відстежують цю ситуацію, вони намагаються скористатися нею. Ми не хочемо дати їм можливість цим скористатися”, — сказав Сольський.

Відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, міністр пояснив, що чинні обмеження на український аграрний імпорт діятимуть, принаймні, до 5 червня, і це не буде гарною ідеєю продовжувати їх надалі. Це стосується в першу чергу, таких культур, як насіння соняшника, кукурудза, пшениця й ріпак. Міністр нагадав, що Україна активно торгувала з ЄС насінням ріпаку ще до війни, тож важко зрозуміти, з яких причин були введені обмеження на його імпорт до країн ЄС після початку війни. При цьому Сольський наголосив, що українська сторона максимально зацікавлена у пошуку конструктивного розв’язання проблеми.

“Країни, які ввели ці обмеження (Польща, Словаччина, Угорщина, Болгарія й Румунія), вони максимально є нашими партнерами, тож ми намагаємося знайти правильні рішення. Ми розуміємо цей тиск на фермерів минулого року. Немає ідеальних рішень, але рішення про продовження цієї заборони — це найгірше рішення, яке може бути, тому потрібно шукати інші варіанти… Заборона призведе лише до збільшення проблем, через те, що її спробують використати росіяни у своїх інтересах, щоб спровокувати послаблення єдності в Європі. Цього не можна допустити. Ми максимально відверто один з одним про це говоримо”, — наголосив український урядовець.

Раніше Investory News писали, що Євросоюз продовжив безмитний режим для України.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram