Новини
12 Січня 2022
433

Україна планує нову програму з МВФ після завершення влітку-2022 програми stand-by

Зокрема, Київ має намір продовжити програму макрофінансової допомоги ЄС

Україна після завершення влітку цього року спільної з Міжнародним валютним фондом (МВФ) програми stand-by, відкритої влітку 2020 року, має намір продовжити співпрацю з фондом у межах нової програми, пише Інтерфакс-Україна з посиланням на повідомлення прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

“Йдеться про створення нової спільної з МВФ програми підтримки впровадження реформ після закінчення терміну дії програми stand-by”, — розповів він під час засіданні уряду у Києві у середу, 12 січня.

Прем’єр зазначив, що важливою у 2022 році залишається подальша активна співпраця й з іншими міжнародними партнерами, зокрема, Київ має намір продовжити програму макрофінансової допомоги ЄС.

“Ми хочемо дати старт новим проєктам та програмам співпраці для забезпечення економічного відновлення та досягнення сталого економічного зростання України”, — наголосив Шмигаль.

Як повідомлялося, МВФ у червні 2020 року затвердив для Києва програму stand-by загальним обсягом приблизно $5 млрд, одразу виділивши перший транш фінансування обсягом $2,1 млрд. Було намічено чотири перегляди виконання умов програми для виділення ще чотирьох траншів.

Проте обумовлений графік було порушено, а фінансування на тривалий час призупинено через невиконання Україною низки зобов’язань. Лише у листопаді 2021 року МВФ надав Україні другий транш розміром SDR500 млн в еквіваленті $699 млн і вирішив продовжити дію програми до червня 2022 року.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram