Новини
13 Квітня 2021
525

Україна опинилася на 35 позиції у світовому рейтингу престижності паспортів

Через пандемію можливості українців подорожувати світом занадто обмежені

У рейтингу паспортів світу Україна піднялася на шість позицій та посідає 35 місце. Про це свідчать опубліковані дані Індексу паспортів компанії Henley & Partners.

З початку року Україна уклала безвізові угоди з Арубою, Кюрасао, Гренадою, Сен-Мартеном і карибськими Нідерландами. Загалом українці можуть подорожувати без візи або з отриманням візи після прибуття у 136 країн світу.

Разом з тим через карантинні обмеження у зв’язку з пандемією коронавірусу у багатьох країнах, реальні можливості подорожувати для громадян України занадто обмежені.

Перше місце в оновленому рейтингу як і раніше посідає японський паспорт — громадянам цієї країни відкриті кордони 193 країн світу, попри чинну заборону на в’їзд іноземних громадян на територію Японії.

На другому місці — сінгапурський паспорт, який відкриває можливість для безвізових подорожей до 192 країн світу. На третьому — Німеччина та Південна Корея (191).

Попри те, що після спалаху Covid-19 в Індексі було мало змін, деякі з країн все ж продемонстрували видатні результати за останнє десятиліття. У другому кварталі 2021 року Китай піднявся відразу на 22 позиції — з 90-го місця з можливістю подорожувати 40 країнами світу до 68-го місця і доступом до 77 країн світу.

Ще одна країна, яка показала найбільш дивовижні результати з 2011 року — ОАЕ — перемістилися з 65-го на 15-е місце. З паспортом ОАЕ можна подорожувати 174 напрямками без візи або з візою після прибуття.

Нагадаємо, наприкінці березня Україна першою у світі прирівняла цифрові паспорти до звичайних — нові правила набирають чинності з 23 серпня 2021 року.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram