Новини
17 Серпня 2021
579

Україна на 25% збільшила експорт у першому півріччі 2021 року

У зовнішній торгівлі за цей період позитивне сальдо становить $413,6 мільйона

Згідно з офіційними даними Держстату, за шість місяців 2021 року експорт товарів і послуг становив $34,9 млрд, що на 25% більше, ніж за відповідний період 2020 року. Імпорт за звітний період становив $34,5 млрд, що на 27,6% більше відповідно до 2020 року, повідомляє пресслужба Кабінету міністрів України (КМУ).

“Традиційно при збільшенні попиту на вітчизняну продукцію за кордоном і відповідного росту експорту, до України зростає й імпорт, який виступає як додаткове джерело ресурсів, необхідних для підтримки росту експорту. При цьому важливим залишається питання збереження балансу в торгівлі”, — зазначив перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Олексій Любченко.

Так, за перше півріччя у зовнішній торгівлі позитивне сальдо — у $413,6 млн. Крім розвитку аграрної галузі, за словами міністра, Україна взяла курс на розвиток промисловості, виробництва та внутрішнього перероблення, що зображається у збільшенні постачань вітчизняних товарів на зовнішні ринки.

Він також додав, що суттєве зростання експорту цього року говорить про позитивні тенденції щодо економічного відновлення України в період карантинних обмежень. Україна, як і інші країни світу, вже адаптувалася до життя під час пандемії та намагається відновити свою торговельно-економічну діяльність.

Зазначається, що у першому півріччі поточного року Україна здійснювала експортно-імпортні операції із партнерами з 227 країн світу. При цьому експорт товарів становив $29,9 млрд, що на 30,7% більше проти першого півріччя 2020 року.

За шість місяців найбільше української продукції імпортували:

• Країни ЄС — $11,9 млрд (39,7% експорту товарів з України);

• Китай — $4,3 млрд (14,3%);

• Туреччина — $1,8 млрд (6%).

Найбільше було експортовано чорних металів і виробів з них, зернових, руд, олії, електричних машин, готових харчових продуктів, деяких продуктів хімічної промисловості, меблів тощо.

“Європейський Союз залишається найбільшим торговельним партнером України, з яким ми зміцнюємо співпрацю не тільки у торгівлі, а й у багатьох інших сферах економіки”, — підкреслив Олексій Любченко.

Згідно з результатами шести місяців, збільшено постачання української продукції до ЄС на 43,9%. Така позитивна тенденція забезпечена, зокрема, наявністю Угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС, налагодженням прямих контактів між українським і європейським бізнесом, усуненням технічних бар’єрів у торгівлі та вдосконаленням системи контролю за безпечністю харчової продукції.

Нагадаємо, позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу України в першому півріччі 2021 року скоротилося на 46,3% проти першого півріччя минулого року — до $0,41 млрд.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram