Новини
23 Липня 2024
207

Україна домовилася про реструктуризацію зовнішнього боргу

Це дозволить заощадити понад $22 мільярдів

Україна домовилася з Комітетом власників єврооблігацій щодо реструктуризації зовнішнього боргу. Це дозволить заощадити $11,4 млрд на обслуговуванні боргу протягом трьох наступних років, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Відновлюємо боргову стійкість. Сьогодні ми досягли принципових домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій України. Це важливий етап процесу реструктуризації боргу, що дозволить зекономити $11,4 млрд на його обслуговуванні протягом наступних трьох років та $22,75 млрд — до 2033 року”, — пояснив він.

Міністр фінансів Сергій Марченко додав у Facebook, що перемовини з приватними та офіційними кредиторами й Міжнародним валютним фондом тривали місяцями. Нинішня домовленість стосується комплексної реструктуризації зовнішнього державного комерційного боргу.

“Угода забезпечить економію $11,4 млрд на обслуговуванні боргу протягом наступних 3 років. До 2033 року економія складе $22,75 млрд. Це звільнить життєво необхідні фінансові ресурси, які можуть бути спрямовані на оборону та соціальні видатки. Завершення цієї угоди про реструктуризацію створить умови для якнайшвидшого повернення України на міжнародний ринок капіталу, коли ситуація з безпекою стабілізується, щоб фінансувати швидке відновлення та реконструкцію нашої країни”, — пояснив він.

Україна має непогашених облігацій на $19,7 млрд і винна $2,6 млрд за ВВП-варантами — інструментом з фіксованим доходом, виплати за яким прив’язані до рівня економічного зростання. Варанти були створені під час реструктуризації боргу України у 2015 році. Україна пропонувала списати від 25 до 60% — залежно від ситуації в країні. Кредитори — не більш ніж 20%. Якщо переговори зайшли б у глухий кут, це було б потужним стимулом для зростання курсу на всіх сегментах валютного ринку.

Нагадаємо, світовий борг наближаємося до рівня у 100% світового ВВП.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram