Новини
17 Червня 2022
321

У російській військовій техніці знайшли американську електроніку

У ворожому озброєнні використовують чипи та елементи від десятка американських компаній

Агенти ФБР та Департаменту торгівлі США навідуються в американські технологічні компанії, щоб дізнатися походження комп’ютерних чипів, знайдених в дронах та іншій зброї, яку росія використовує на війні в Україні, повідомляє The Washington Post.

Різні види російського озброєння використовують чипи та елементи від десятка американських компаній, зокрема Intel, Analog Devices, Texas Instruments і Onsemi.

Агенти Міністерства торгівлі, яке забезпечує контроль за експортом та ФБР, відвідують компанії, щоб дізнатися шляхи постачання західних чипів та компонентів, знайдених в російських радіолокаційних системах, дронах, танках, наземному обладнанні та прибережних кораблях.

“Наша мета — насправді спробувати відстежити слід постачання аж до американського постачальника, щоб визначити, як вони потрапили у цю систему зброї”, — сказав один із представників міністерства торгівлі про розслідування.

Серед питань, які ставлять федеральні агенти: чи продавали технологічні компанії свою продукцію певному списку компаній, зокрема посередників, які могли бути залучені в ланцюжок поставок. При цьому мова поки не йде про запровадження санкцій проти самих виробників чипів, оскільки вони могли навіть не здогадуватись про кінцеве використання своєї продукції.

“Те, що чип певної компанії, знайдений у системі зброї, не означає, що ми почали розслідування щодо цієї компанії. Ми розпочали розслідування щодо того, як чи потрапив у цю систему”, — додав чиновник.

Сполучені Штати протягом десятиліть жорстко контролювали продажі в росію найсучасніших мікросхем, призначених для військового використання, вимагаючи від експортерів отримати державну ліцензію. Але продаж звичайної електроніки, яка зустрічається в комерційних продуктах — не був обмежений до 2014 року.

Після вторгнення рф в Україну у лютому США та багато союзників заборонили будь-який продаж мікросхем російським військовим покупцям і ввели обмеження на продаж мікросхем іншим російським покупцям, намагаючись запобігти доступу збройних сил країни до західних технологій.

Проте дослідники з України, Великої Британії та інших країн повідомляють про те, що в Україні було виявлено безліч західної електроніки в російській військовій техніці. А минулого місяця Conflict Armament Research (CAR) повідомила про виявлення компонентів від 70 компаній, що базуються в США та Європі.

“Для мене це важливо, тому що це показує, що навіть після того, як росія захопила Крим і проти неї був схвалений перший пакет санкцій, вони все одно зуміли придбати критично важливі технології, компоненти для частин обладнання, які вони зараз використовують проти України”, — заявив один зі слідчих CAR Демієн Сплітерс.

Згідно зі звітом Royal United Services Institute, опублікованим у квітні, лише російське обладнання для радіоподавлення мало в складі комп’ютерні чипи від десятка американських компаній (зокрема Intel, Analog Devices, Texas Instruments і Onsemi) та виробників з Європи, Тайваню та Японії.

Нагадаємо, професор Гарвардського університету та автор книги “Чи мають значення мораль?” Президенти та зовнішня політика від Рузвельта до Трампа” Джозеф С. Най розповів про вісім уроків війни в Україні: “путін спустив псів війни, але вони можуть повернутися до нього”.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram