Новини
14 Вересня 2023
372

У Польщі зростає кількість російських компаній

Зараз у країні працює 1732 компанії, в яких беруть участь люди з російським громадянством

Кількість російських компаній у Польщі за рік зросла на 40%, пише Rzeczpospolita.

Згідно з даними міністерства розвитку та технологій Польщі, зараз у країні працює 1732 компанії, в яких беруть участь люди з російським громадянством.

Більшість із них, 1315, очолюють ті, у кого громадянство рф єдине. Рік тому подібних компаній було 1120 та 903 відповідно.

Лише три російські олігархи припинили свою діяльність у Польщі після того, як пов’язані з ними компанії потрапили під санкції.

Це Віктор Вексельберг, Михайло Фрідман та Олексій Мордашов. Пов’язані з ними компанії продали свої польські активи, зазначає видання.

“Більшість російських підприємств зі списку санкцій все ще існують (хоча і не можуть працювати), і тільки у двох — важливих для енергетичної безпеки країни — міністр розвитку і технологій ввів тимчасове управління (ПАТ “Газпром” і Novatek Green Energy)”, — зазначає Rzeczpospolita.

Польща першою в Європі запровадила інститут примусової тимчасової адміністрації для російських активів. Він застосовується, коли йдеться про захист економіки держав. 11 жовтня 2022 року тимчасову адміністрацію було введено в Novatek Green Energy (“дочці” російського Новатека), а 4 листопада цей механізм застосували до частки Газпрому в компанії EuRoPol GAZ, яка контролює польську ділянку газопроводу Ямал — Європа.

У травні Міністерство розвитку та технологій Польщі передало під зовнішнє управління компанії Boerner Service та Boerner Insulation, які належать російським мільярдерам Сергію Колесникову та Ігорю Рибакову.

11 липня 2023 під зовнішнє управління перейшла частка російського олігарха В’ячеслава Кантора в одному з найбільших виробників азотних добрив у Європі — концерні Grupa Azoty S.A.

Нагадаємо, за рік прибутки українських підприємств значно скоротилися.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram