Новини
6 Січня 2023
472

Товари компаній, що працюють у рф пропонують маркувати

Також пропонується продавати їх в окремих зонах магазинів

Фото: УНІАН

На сайті Офісу президента з’явилася петиція з вимогою запровадити обов’язкове маркування товарів тих компаній, котрі досі працюють на території країни-терористки.

Петиція була оприлюднена 29 грудня. Наразі вона набрала вже понад 6 тис. голосів із 25 тис. необхідних.

Автором петиції є український військовий та блогер Юрій Гудименко. Він наголошує, що згідно із російським законодавством, усі іноземні компанії, що мають виробництво на території рф, мають сприяти мобілізації росіян, яких потім відправляють на війну проти України, або реалізації оборонних замовлень. До того ж ці компанії сплачують податки до держбюджету рф, з якого фінансується війна.

“Таким чином, іноземні корпорації, що відмовляються припиняти виробничу діяльність на території російської федерації, є безпосередніми учасниками російської агресії проти України”, — наголошує автор петиції.

Гудименко зазначає, що попри безпрецедентні події 2014 року, більшість іноземних компаній проігнорували злочинні дії російського режиму та зберегли свою присутність на російському ринку. Починаючи з 24 лютого 2022 року кількість іноземних компаній, які пішли з російського ринку та публічно заявили про це, значно зросла, якщо порівняти з 2014 роком.

Утім, за даними Єльського університету (США) та Київської школи економіки, близько 1000 представників міжнародного бізнесу продовжують вести бізнес в росії, підтримуючи воєнні злочини росіян в Україні.

“До таких компаній, зокрема належать загальновідомі західні бренди, що широко представлені на глобальному ринку, а саме: Alfred Ritter; Avon Products; Barilla Holding; Bonduelle Group; Colgate-Palmolive Company; HiPP; Company Vertrieb; Hochland; Johnson&Johnson; Lactalis; Mondelez International; Nestlé; Perfetti Van Melle; Procter&Gamble Company; Red Bull; Société Bic S.A.; Unilever; Yves Rocher та інші”, — зазначається в тексті петиції.

“Зберігаючи присутність на російському ринку, бренди такого масштабу є важливим джерелом економічних ресурсів, котрі держава-агресор використовує для здійснення звірств та геноциду, спрямованих проти мирних українців”, — додає автор петиції.

У зв’язку з цим, у петиції пропонується в обов’язковому порядку маркувати товари цих брендів спеціальними позначками, у яких повідомлятиметься, що компанія-виробник продовжує працювати на російському ринку. Таке маркування має бути нанесено на лицьову сторону товару, великими літерами червоного кольору.

Також у петиції пропонується зобов’язати будь-які точки продажу розміщувати товар від виробників і постачальників, які досі працюють в рф, в окремій відведеній для цього зоні, з обов’язковим розміщенням інформаційних позначок навколо таких зон.

Нагадаємо, до АРМА передали майже ₴800 млн заарештованих активів.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram