Новини
10 Січня 2020
377

Тимофій Милованов: У грудні 2019 року в Україні зафіксовано дефляцію

Це сталося вперше за роки незалежності України

У грудні 2019 року в Україні була зафіксована дефляція. Крім того – уповільнення річної інфляції до 4,1%, що нижче цілей Національного банку України, та зниження цін, про це повідомив Тимофій Милованов, міністр економіки, торгівлі та сільського господарства України на своїй сторінці у Facebook.

“Згідно з оприлюдненими даними Держстату, вперше за роки незалежності України в грудні на споживчому ринку спостерігалася дефляція – ціни знизилися на 0,2% (раніше в грудні фіксувалося лише зростання цін, зокрема, найнижче зростання склало 0,2% у 2011-2012 роках)”, – зазначив міністр.

І додав, що у річному вимірі споживча інфляція продовжила стрімко сповільнюватися – до 4,1% (проти 5,1% у листопаді) і в підсумку була близька до нижньої межі цільового діапазону 5% +/- 1 в.п.

“У цілому за підсумками 2019 року споживча інфляція нижче прогнозу на початку грудня – 4,5%, та прогнозу середини жовтня (урядовий прогноз – 6,7%)”, – зазначив він.

При цьому базовий індекс споживчих цін знизився на 0,3% (у річному обчисленні уповільнив зростання до 3,9%, у порівнянні з 4,8% у листопаді), не базовий індекс споживчих цін за розрахунками Мінекономіки знизився на 0,1% (у річному обчисленні уповільнив зростання до 4,3%, у порівнянні з 5,6% у листопаді).

Нетипове для грудня зниження цін Тимофій Милованов пояснив істотною ревальвацією гривні. “Тільки протягом грудня середньомісячний обмінний курс гривні до долара США зміцнився на 3,1%, що створювало дефляційний вплив на внутрішні ціни. Так, знизилися ціни на переважно імпортні товари: фрукти, одяг і взуття, побутову техніку, фармацевтичну продукцію, паливо і масла, автомобілі та інші”, – прокоментував він.

А також зниженням ціни на природний газ для потреб населення на 11,2% – з початку року ціни знизилися на 28,7%.

Міністр додав, що насичення окремих сегментів продовольчого ринку нівелювало зростання цін на ринку молочних продуктів. “Це дозволило зламати сезонність продовольчого ринку та залишити ціни незмінними, у порівнянні з попереднім місяцем”, – зазначив він.

Раніше Investory News писали, що Україна випала з топ-20 країн світу, які мають найвищий рівень інфляції. Станом на липень 2019 року за цим показником вона поділяла 22-24 позиції з низкою інших держав.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram