Соцмережі
19 Жовтня 2019
637

Тимофій Милованов: Економічно важливі рішення уряду у перші 50 днів

Ринок землі, приватизація, інвестиції та інші

Головні два результата : розпочата реформа ринку землі і приватизація. Переданий законопроект в ВР по обігу землі. Сформований перелік 800 підприємств на приватизацію, а також (важливо!!!) розпочата робота над створення фонду національного багатства, який буде якісно керувати державною власністю.

Важливий додатковий результат: перезавантаженні політичні позиції в міністерствах – всі заступники та держсекретарі звільнені, і призначені нові професійні люди. Я вважаю що у нас найсильніша з можливих команда.

Пріоритети міністерства: експорт, інвестиції та покращення управління державної власності, розвиток агро, реформа ринку праці, створення конкурентної політики держави.

Більше детальні результати (не всі, більше на сторінках заступників) роботи Мінекономіки:

-Приватизація.

Приватизація потрібна для того, щоб на держпідприємствах перестали красти і з’явився справжній господар. Критично важливо провести приватизацію правильно, а не так як завжди. Щоб підприємства почали розвиватись, зарплати зростати. Одночасно ті підприємства які сьогодні існують тільки на папері і продовжують тягнути гроші платників податків з бюджету мають припинити існувати.

Що зроблено. Затвердили етапи підготовки і проведення приватизації перших 800 державних підприємств. У держави повинні залишитися об’єкти, що забезпечують її безпеку, які є природними монополіями, мають життєво важливе значення для суспільства та підприємства, чиї послуги/товари не можуть виконуватися ринком.

-Закупівлі. Державні закупівлі мають відбуватись ПроЗорро, через електронні аукціони, де кожний українець може побачити хто, що і по якій ціні купив. Таким чином суспільство бачить як витрачаються державні гроші і стає складніше красти. Також прозорі та відкриті аукціони дозволяють маленькому та середньому бізнесу приймати участь у закупівлях і продавати товари та послуги державі. Це створює робочі місця та розвиває економіку.

За підтримки Верховної Ради ми перезавантажили Prozorro. Була прийнята нова редакція Закону про публічні закупівлі, завдяки якій додаткова економія може скласти до 9 млрд грн на рік. Також через ПроЗорро буде відбуватись оренда державного майна та концесії (це коли уряд утворює спільні інвестиційні угоди з приватним сектором для розвитку критичної і стратегічної інфраструктури)

-Оборонна галузь. Ми оновлюємо Укроборонпром. Зайшла повністю нова команда. Раніше закрите підприємство тепер проводитиме закупівлі відкрито – з використанням Prozorro. Про кожну закупівлю від 25 тисяч тепер можна буде дізнатися в онлайн-режимі. Також оновлюються кадри та розробляється стратегія розвитку галузі. В оборонній промисловості культура залишається дуже старою. Тут майже немає прозорості і конкуренції. Це буде змінено.

-Агро. Ну про ринок землі, боротьбу за права власників землі і боротьбу з корупцією з тіньовими продажу та орендою державної землі знають всі. Але багато робиться в інших напрямках.

Наприклад, почалась реформа галузі спирту. Підготовлений законопроект про демонополізацію, а державні спиртові підприємства готуються на приватизацію. В цій галузі багато бандитів і вона має бути реформована.

Розпочали реформу Держгеокадастру, зокрема відкриття всіх рішень територіальних органів держгеокадастру. Люди мають змогу бачити всі рішення які навмисно приховувалися роками, всі клопотання, всі накази Держгеокадастру. Фактично стало неможливим, щоб ваша заява десь загубилась у начальника в столі, а земельна ділянка перейшла іншому в цей час.
Поєднання інформації з різних кадастрів створило принцип «єдиного вікна» для людей, коли не потрібно ходити в різні органи, щоб співставити інформацію та прийняти рішення щодо земельної ділянки.

В інших напрямках теж багато зроблено. Опишу більш коротко.

-Міжнародна торгівля та експорт. Багато прогресу досягнуто в напрямку промислового без візу з ЄС та у виконання угоди про асоціацію з ЄС. Але також є спрощення економічних стосунків з рядом інших країн, приміром, Китаю. Проведені переговори в США про повернення нас до списку країн яким надають торгівельні преференції, а також про посилення прав захисту інтелектуальної власності. Наступна торгівельна комісія між США та Україною відбудеться в Києві 1го листопада.

-Кадрові зміни. Звільнено і замінено всіх заступників міністерств та звільнено держсекретарів. Звільнено більше десятку Керч ніким державних підприємств – там, де були сигнали про корупцію та проблеми. Звільнено більше 10 керівників геокадастру. Кадрове перезавантаження продовжується.

-Інвестиції. Проведена надзвичайна велика кількість приватних зустрічей з інвесторами. Їх проблеми вирішуються швидко і конкретно, якщо це можливо. Одночасно, ми захищаємо державну позицію.

-Ринок праці. Розроблена нова концепція, яка дозволить людям набагато краще і швидше шукати роботу, і отримувати кращу роботу з більш високою зарплатою. Це буде включати тренування і навчання людей сучасним навичкам потрібним на ринку праці. Законопроекти і розробці.

-Аналітичність міністерства. Зроблено новий макропрогноз. Два сценарії. Прогноз бере до уваги всі реформи, які планує зробити уряд. Змінено регламент Кабінету Міністрів. Тепер міністерство економіки буде оцінювати всі дії уряду з точки зору впливу на робочі місця, рівень цін, інвестиції, додану вартість, тощо.

-Міжнародна робота. Проведені успішні зустрічі з МВФ, Світовим банком, ЄБРР, та іншими міжнародними фінансовими організаціями. Ключове досягнення – повернення місії МВФ до Києва через пару тижнів. Вдалось переконати міжнародних партнерів, що ми серйозний і професійний уряд. Також вдалось знайти шлях вперед стосовно питань банківської системи, зокрема Привату та інших банків де є неповернення кредитів.

-Захист прав інтелектуальної власності. Це критично важливий напрямок. Перезавантажуються відповідні комісії. Буде відбуватись реформа всієї галузі. Незабаром призначимо радника, який буде вести цю реформу.

Що поки що не вдалось?

Потрібно перерзавантажити та вичистити багато критичних державних підприємств в агро та економіці, реформувати наглядові ради державних підприємств, створити фонд чи фонди національного багатства для керування державними підприємствами, та реформувати державну продовольчу службу та службу праці.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

 

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram