Соцмережі
30 Березня 2020
764

Тетяна Острікова: Антикризовий законопроект

Податки, кадри, стратегія та оренда

Завтра голосуватимуть черговий антикризовий законопроект і депутати вже радісно звітують. А радіти немає чого: поділила найважливіше з законопроекту на 4 напрямки.

Читайте та аналізуйте.

1. Податковий напрямок:

▪️Підвищення лімітів обороту для фопів (велика кількість яких закрилась через карантинні обмеження);
▪️Якщо людина жертвує кошти або ліки, медичні товари на МОЗ чи лікарні, вона має право на податкову знижку з податку на доходи фізичної особи за результатами 2020 року (декларація і перерахунок робиться в 2021 році);
▪️Якщо жертвує компанія – має право відносити ці суми на витрати з податку на прибуток без обмежень;
▪️Плата за землю та земельний податок не сплачуються вже лише за березень (раніше було також за квітень); сплата земельного податку за квітень 2020 року здійснюється до 30 червня 2020 року без нарахування пені та штрафних санкцій;
▪️Теж саме по податку на нежитлову нерухомість;
▪️Органам місцевого самоврядування у 2020 році надано право прийняти рішення щодо зменшення ставок єдиного податку.
▪️Зупиняються строки – зокрема розгляду скарг, адміністративного оскарження.

2. Орендний напрямок:

Це питання цікавить багатьох, чиї магазини чи кафе, салони, майстерні закрились через карантинні заборони, питання орендної плати лишилось не вирішеним. Зараз є чинна норма закону (частина 6 статті 762 Цивільного кодексу), яка звільняє орендаря від орендної плати, якщо він не може користуватися майном через обставини, за які він не відповідає. Це зокрема, і карантинні заборони на підставі Постанови Кабінету Міністрів України.
В законопроєкті пропонується, щоб орендар платив протягом карантину, як плату за користування майном, комунальні платежі, податки на землю і нерухоме майно пропорційно до займаної ним площі. Поки щось ніяк не зрозумію, то в чому ж покращення для малого та середнього бізнесу?!

3. Кадри:

▪️Вводиться можливість гнучкого графіку роботи та дистанційної (надомної) роботи;
▪️Простій на період оголошення карантину, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки окладу;
▪️Допомога по частковому безробіттю у разі втрати частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва через карантин за зверненням роботодавця для її виплати працівникам. Сума допомоги по частковому безробіттю надається роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва

4. Із стратегічного:

І сумно, і смішно, наскільки ми в глибокій кризі. Влада лише збирається щось там розробляти для порятунку економіки і для цього їй треба цілий місяць…

Судіть самі: «Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня набрання чинності цим Законом розробити програму стимулювання економіки для подолання негативних наслідків спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), у тому числі – затвердити перелік пріоритетних галузей економіки України, які забезпечують найбільшу кількість робочих місць. розробити державну програму заходів з підтримки галузей економіки і захисту їх товарів, робіт та/або послуг від їх імпортних альтернатив, які постачаються на територію України, з урахуванням міжнародних договорів та зобов’язань України.»

Люди ніяк не можуть зрозуміти, де ми є зараз, та що треба робити…

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

 

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram