Соцмережі
24 Жовтня 2019
563

Тарас Козак: В новому рейтингу Doing Business 2020 Україна піднялася на 7 позицій

Але заслуги нової влади у зростанні рейтингу немає

Щойно вийшов новий рейтинг Doing Business – 2020 від Світового банку. Україна піднялася на на 7 позицій, з 71 на 64 серед 190 країн світу.

За рік покращились показники у 5 з 10 індикаторів, 3 не змінилися, а ситуація з податками та банкрутствами навіть погіршилася. Мені заперечать, що днями набрав чинності непоганий кодекс про банкрутство. Справа в тому, що хоч часова позначка рейтингу натякає на 2020-й рік, всі показники зафіксовані на весну цього року.

Тому заслуги нової влади у зростанні рейтингу немає. Давайте віддамо належне старій Верховній Раді (ХІІІ скликання), Президенту Петру Порошенко та Уряду Володимира Гройсмана. Для об‘єктивності слід відзначити, що, за оцінкою авторів рейтингу, минулого року Україна не потрапила у двадцятку країн, котрі провели наймасштабніші реформи. Хоч ми це і так знали.

Для нової влади теж буде корисно ознайомитися з рейтингом Doing Business. Чітко видно, над чим слід завзято попрацювати. Зокрема, це підключення до електромереж та судовою реформою. В обидвох категоріях є певні зрушення, але значно більше ще потрібно зробити.

На жаль, у рейтингу немає окремих категорій «рейдерство» та «взаємодія з правоохоронними органами». Де ми з високою вірогідністю могли би претендувати на перше місце (знизу).

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

 

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram